Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gazdaságelemzés vagy pénzügy...

Gazdaságelemzés vagy pénzügy - számvitel?

Figyelt kérdés
2011. szept. 7. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:

jó lenne tudni, hogy melyik egyetemen vagy fősulin?

Bár élek a gyanúperrel, hogy a Corvinus KTK és GTK-ja lesz a két szak tulajdonosa.

De hogy mit szeretnél tudni, milyen szempontból, mi alapján az számomra is rejtély.

26 oldalról meg lehet közelíteni a kérdést.

Tanulás szempontjából, tanárok szempontjából, nehézség szempontjából, elhelyezkedés szempontjából, orientáció szempontjából, kutatás szempontjából és így tovább és így tovább....

..ha így általánosságban felteszed senki nem fog tudni neked válaszolni, mert nincsenek meg a súlypontok.

Azért arra szeretném felhívni a figyelmedet, hogyha esetleg felvennének a Corvinusra, ilyen félkérdéseket ne tegyél fel se a tanároknak se a TO-nak, mert egyből az jön le belőle, hogy fogalmad sincs, mit is akarsz, még ha te magad tökéletesen tisztában vagy is vele.

Ha eldöntötted mire is vagy kíváncsi szívesen segítek, de erőltesd meg magad, hogy legalább tudjunk válaszolni.

2011. szept. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

09:19-es vagyok

most komolyan törtöltetted az első hsz-t csak mert sajátos stílusban kért meg hogy bővebben fejtsd ki mire vagy kíváncsi?

érdekes hozzáállás

2011. szept. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

tegnap óta amióta feltettem a kérdést, még nem jártam itt, úgyhogy nem töröltettem semmit...


többek között az érdekelne, hogy melyik jobb, melyikkel lehet jobban elhelyezkedni, melyik a legjobb suli ahova van esélyem bekerülni, a Corvinusra szerintem nem lesz, van egy középszintű nyelvvizsgám, 5-ös tanuló vagyok egy erős suliban, de nem tudom, hogy az érettségi hogy fog sikerülni, viszont minden érdekel a két szakról

anno kitaláltam hogy könyvvizsgáló leszek, viszont tegnap picit utána olvastam a gazdaságelemzőnek, és az tetszett, melyiket éri meg jobban tanulni?

2011. szept. 8. 20:33
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A véleményem az, hogy jó oldalról közelíted meg a közgazdaságtant, mert éppen ez a két szak, ami jó is valamire. Szerintem a gazdasági elemzőhöz kell egy Msc, vagy éppen maga az elemző az Msc, és az alkalmazott közgazdaságtan az alapszak.


A pénzügy-számvitel alapszakkal bizonyos cégeknél már könyvelhetsz mondjuk a számvitel szakiránnyal. Azért mire könyvvizsgálóig felküzdöd magad, az nem kevés idő. Csak ahhoz öt év gyakorlat kell, hogy regisztrált mérlegképes könyvelő legyél, ami az auditori tanfolyam feltétele, és maga a képzés mindennel együtt 6-700 ezer forint.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy egy diplomával rendelkező könyvvizsgáló jóval hosszabb utat jár be, mint egy gazdaságelemző Msc.


A gazdaságelemzést lehet külföldön is űzni, viszont a könyvvizsgáló is nagyon jól keres. Legalább olyan jól, mint amekkora a felelőssége, elég stresszes meló.

2011. szept. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ :)
2011. szept. 10. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!