Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet baj abból,...

Szerintetek lehet baj abból, hogy ha első évesként leadom az idegen nyelvet (angolt)?

Figyelt kérdés

Szóval most idén kezdtem el az egyetemet. Ma van a tárgyfelvétel utolsó napja (mert meg lett hosszabítva).

És arra gondoltam hogy leadom az idegen nyelvet, és ha 1 éven belül lesz nyelvvizsgám akkor jövőre felveszem az angol 1 felmentettet, utána az angol 2 felmentettet és így tovább...csak ahhoz ugyebár megkéne lennie a nyelvvizsgának 1 éven belül. Mert akkor nem tudnám felvenni a felmentett nyelvet csak az előkészítőt.


Összesen 5 félév van nyelvből (előkészítő, ill. felmentett) a képzés pedig 7 féléves. (Igaz biztos csúszni fogok vmennyit első hét benyomásai alapján).


Szóval szerintetek lehet belőle bajom abból ha ma leadom a nyelvet?


2011. szept. 8. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Annyi baj lehet, hogy a büdös életbe nem fogod beszélni a nyelvet. Ezzel ne játssz, később a hasznodra fog válni, akár megvan a nyelvvizsgád, akár nem.


Amúgy, ha felvetted a tárgyat, nem biztos, hogy a neptun engedni fogja, hogy le is add. Próbáld meg, ha nem engedi, akkor úgyis mindegy. :)

2011. szept. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Engedi. Sőt le is adtam már. Csak ha van aki jobban ért hozzá és tudja nem érdemes leadni akkor éjfél előtt még gyorsan felvenném.


Egyébként egész jól megy az angol. Szóval szintfelmérő alapján a legjobb 26 közé kerültem az 500-ból 90% feletti teljesítménnyel.

Szóval az angol nekem nem lenne probléma viszonylag jól megy. Csak tudom hogy ha felmentett angolt felveszem akkor arra automatikus 5-öst kapok és az bekerül az indexbe. Meg akkor így javítom az átlagomat, és könnyebb lesz ösztöndíjra pályázni.


Azért kérdezem, hogy baj lenne-e, hogy megvan-e szabva hogy kötelező a nyelvet tanulni vagy ilyenek.

2011. szept. 8. 22:20
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát, hogy hány félév kötelező, vagy hogy kötelező-e egyáltalán, az intézményenként változik. Nem tudom melyik egyetemre jársz, így nem tudok állást foglalni.

Így érthető teljesen, hogy leadtad az angolt, viszont én akkor is választanék helyette valami mást, ha megoldható. Borzasztó fontos manapság az idegennyelv, nem lehet eléggé hangsúlyozni.


Amúgy azon kívül, hogy nem fogsz angolt tanulni X évig, semmilyen hátrány nem fog érni, pusztán egy kis odafigyeléssel tök jó átlagot produkálhatsz. :)

2011. szept. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

ME


Esetleg így megtudod mondani?

2011. szept. 8. 22:38
 5/8 ausonia ***** válasza:
plusz biztos vagy benne, hogy beszámít az átlagba?mert a legtöbb helyen,amit beszámítanak (pl. a nyelvvizsgát) az az indexbe ugyan bekerül, de az átlagba nem számít bele.amúgy is, a nyelvi kurzusok általában 0 kreditesek.
2011. szept. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy 0 kreditesek. De gyakorlati jegyet azt kapunk rá, és az bekerül az indexbe.


Ha "felmentett" vagyok idegen nyelvből akkor félévente kell felvennem az angol felmentett 1, 2, 3, 4, 5-t sorban és azokra automatikus ötöst kapok. Én így tudom. Nem vagyok benne biztos hogy így is van.


Esetleg ha vki megerősítene benne megköszönném. :)

2011. szept. 9. 19:36
 7/8 ausonia ***** válasza:

az odáig oké, hogy bekerül az indexbe, de azzal nem sokra mész, ha a kreditindexedet nézzük, ugyanis az számít az ösztöndíjhoz.ha nulla kredites tárgyad van, akkor nem számít hányast kapsz rá, mert bármit szorzol nullával, az eredmény nulla, vagyis nem növeli a súlyozott tanulmányi átlagot, ami után az ösztöndíj jár. ezért van az, hogy legtöbb helyen a nulla kredites tárgyakért nem jegyet kapsz, hanem aláírást.

szóval szerintem előbb nézz utána, hogy működik, és csak azután vállald be, hogy esetleg csúszol.

2011. szept. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszi utolsó!
2011. szept. 10. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!