Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy költségtérítéses diploma...

Egy költségtérítéses diploma után ingyenes a második?

Figyelt kérdés

hello!


kérdésem annyi, hogy tegyük fel, költségtérítésen elvégzek 1 bsc-t és 1 msc-t, de rájövök, hogy nekem más is kéne (ok itt mindegy), ezért jelentkezek 1 teljesen más szak bsc-jére, fel is vesznek, de már államira. ekkor 12 ingyenes félévem van ugyanúgy, vagy hiába vettek fel államira, ugyanúgy fizetnem kell? (valaki mondta hogy 2. és a többi diploma már mindenképp fizetős)


illetve még 1 kérdés, aminek nem akarok új témát nyitni, inkább beírom ide: ha adott képzésből nem indul levelező, de én mondjuk dolgozom és nem tudnék bejárni nappalira, akkor mi a megoldás? egyéni tanrend? más lehetőségről nem tudok, de egyéni tanrendnél tolerálják, hogy se előadásra, se gyakorlatra, se semmire nem tudok bemenni?


köszi válaszokat!


2011. szept. 10. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A 12 félév nem indul újra, az adott mindenkinél. Ha a mostani bsc-d és msc-d kihasznált x mennyiséget akkor a maradékból gazdálkodsz.
2011. szept. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Én úgy tudom, hogy összesen 12 félévet támogat az állam, de mindegy, hogy mikor használod fel. Tehát ha te 12 félévet már tanultál felsőoktatásban, de mindet fizetted, akkor SZERINTEM még van 12 ingyenes féléved.


Másodikra nem tudok válaszolni.

2011. szept. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


Ha az első egyetemedet fizetted, akkor az állam kifizeti neked a következőt, hogyha felvennének államira. Ez tuti, sokan ilyen helyzetben vannak az ismerőseim közül.


Az egyéni tanrend esetében állítólag semmire sem vagy köteles bejárni, bár ilyet még nem csináltam, de nyilván, ha elmagyarázod az indokot, elfogadják.

2011. szept. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
73%
Igen, ingyenes, van ismerősöm, aki így csinálja az egyetemet. A másodikra válasz a nappali nem biztos, hogy megoldható, az egyéni tanrend nem mindig tolerálja a sok hiányzást, lehet, hogy más képzés levelezőjét kellene megpróbálnod.
2011. szept. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!