Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pályakezdő földtudományisok...

Pályakezdő földtudományisok milyen területeken helyezkedhetnek el Magyarországon?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a geofizikus,-lógusokra,-gárfusokra és a meteorológusokra...

Valóban ilyen nehéz lenne munkát kapni földtudományi végzettségekkel? Azt értem hogy az MOL-hoz (OMSZ-hez) kevés az esély bejutni, de léteznek még a talajhoz (környezethez) kötődő cégek, nem?

Érdemes elkezdeni a TTK-t, vagy helyettük inkább mérnöki szakokat kéne, habár azok kevésbé érdekelnek... közülük melyik a leginkább term.tudományos típusú...mondjuk a BME-n?

Kösz a válaszokat!


2011. szept. 11. 16:15
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A földtudományi szakot szerintem felejtsd el. A barátnőm 1 éve végezte el Szegeden az szte-ttik karon és nagyon megbánta

Nem kell az ilyen szakember sehova higgy nekem. Közel egy évig keresgéltünk ilyen munka után de sehol semmi. Összesen egy helyen (Mosonmagyaróváron) mondták azt hogy kellene ilyen ember de pályakezdőket nem alkalmaznak. De ez is furcsa hogy szerezzen ez ember szakmai gyakorlatot ha nem veszik fel sehová? Aranyos mi?

Jelenleg egy cukrász tanfolyamra jár és bízunk benne hogy nagyobb esélye lesz neki cukrászként munkát találnia.

Szerintem valami más szakot válassz magadnak.


Ja és a páromnak megvan a véleménye a mai felsőoktatásról és nekem is,elmesélt egy két dolgot arról mi történik a szte ttik karán és az egyszerűen felháborító!!!

2011. szept. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!