Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » S. O. S. Human tagozat vagy...

S. O. S. Human tagozat vagy biológia tagozat!? (lent bőv)

Figyelt kérdés
melyiket válasszam, ha pszichológus szeretnék lenni ?
2011. szept. 15. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:

mit takar az a humán tagozat? (még nem hallottam ilyenről)

Biológia az biztos hasznos, a másikat passzolom...

2011. szept. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

magyar nyelv és irodalom, történelem, idegen nyelv, dráma

ez a humán tagozat , azt hallottam egyszer hogy ez jó ...

2011. szept. 15. 20:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát... szerintem így direkte pszichológián nem veszed hasznát ezeknek a humán tantárgyaknak, ellenben ha időközben meggondolnád magad, akkor sokkal nehezebben mehetnél mondjuk egy reálosabb irányba. Fordítva ez pont máshogy van: jó reál alapozással még mindig mehetsz humánra. Igazából olyan sulit érdemes kinézni, ahol mondjuk reálszakra mész v. legfeljebb nyelvre( de én már ezt sem ajánlom, én ilyenbe jártam), de van elég lehetőség az egyéb kibontakozásra, mint ahogy írtad, drámaszakkör meg ilyen-olyan szakkörök, fakultációk. A nyelvi előkészítős osztályok(5 évesek) is elegek két középfokú nyelvvizsga letételéhez, na meg a nyelvet amúgy is magánúton kell a leginkább elsajátítani. Reálból viszont egy látásmód kialakításához elengedhetetlen a tanári útmutatás.


Igazából azt sem mondanám, hogy a pszichológiához olyan szervesen kell a biológia, bár tény, hogy van az egyetemen biológiaoktatás, és nem is éppen tinglitangli, de azért egy orvosival nem lehet összevetni. Pszichiáter is lehetsz, ehhez orvosi végzettség kell, az orvosira való bejutáshoz pedig biosz és kémia, emelt szinten. Ezért mondom, hogy hagyd nyitva a lehetőségeidet, mert nem tudthatod, hogy milyen fordulatot vesz az életed. A pszichiáterek jóval megbecsültebbek és ritkábbak a pszichológusoknál. Szerintem ha azt vesszük, képzési időben nincsenek nagy különbségek, mert a pszichológusoknak egy csomóféle külön szakképzést kell elvégezniük egyetem után, és még így sem garantált, hogy tolonganának érted.


Szóval hogy a kérdésedre válaszoljak, én biosz tagozatra mennék egy olyan suliban, ahol sok szakkör és fakultáció lehetőség van, esetleg van humán osztály is, arra az esetre, ha annyira nem jönne be a tagozatod, hogy inkább átmennél. Ilyen pl. a kőbányai Szent László gimi, ha pesti vagy.

2011. szept. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :D
2011. szept. 18. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!