Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi van akkor ha nincs meg az...

Mi van akkor ha nincs meg az előrehozott érettségim törzslapkivonata?

Figyelt kérdés
Most tavasszal csináltam előrehozott érettségit németből (5-ös lett)kaptam róla egy törzslapkivonatot , de most szeptemberben jelentkeztem emelt szintűre és beszedték a törzslapkivonatomat is , mondván , hogy majd ehelyett egy olyat fogok kapni amin mindkét eredményem rajta lesz. Csak az a helyzet , hogyha az írásbelim nem megfelelően sikerülne akkor valószinűleg nem mennék szóbelizni , és akkor lesz egy érvénytelen érettségim. Kérdésem hogyha úgy alakulna , hogy érvénytelen lenne , akkor honnan lesz meg a törzslapom? Mennyire fontos ez a lap , gondolom azért máshol is le van jegyezve az eredményem , nem csak a nálam lévő törzslapon?
2011. szept. 17. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Az iskola szabályosan járt el, a törzslapkivonatokat minden alkalommal be kell szedni a visszaélések elkerülésére, egy vizsgázónak csak egy törzslapkivonata lehet (két vizsgaidőszak között -- ilyenkor meg egy se). A vizsga végeztével kapsz másikat. Ha nem mész el a szóbelire, akkor olyan törzslapkivonatot fogsz kapni, amelyen rajta van a korábbi középszintű ötös és az emelt szintű elégtelen is. Ezt adhatod be a következő jelentkezéskor. Az elégtelenből nem lesz a későbbiekben hátrányod, mert a középszintű ötös alapján is kiállítják az érettségi bizonyítványt, amiben az egyes nem lesz benne.


A törzslapkivonat nagyon fontos papír, és nagyon kell rá vigyázni, de jelenleg nincs rá szükséged. Az eredményhirdetéskor ellenőrizd, hogy minden rajta van-e, aminek kell.

2011. szept. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a korrekt választ! Megnyugodtam :D még esetleg annyi , hogy ha nem megyek szóbelire akkor , majd be kell mennem érte vagy akár postán is kiküldik?
2011. szept. 17. 23:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Az eredményhirdetésre akkor is elmehetsz. Ha nem, akkor neked kell érdeklődnöd az adott iskolában vagy kormányhivatalban, hogy hogy juthatsz hozzá, nem ők fognak vadászni utánad. (Az elvárás és az alapvető hozzáállás ugye az, hogy a vizsgázók elmennek vizsgázni, ezért ehhez van igazítva a rendszer.)
2011. szept. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem , kösz a választ , remélem legelább 60%-ra sikerül az írásbeli , akkor úgyis megyek szóbelizni ! :)
2011. szept. 18. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!