Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tartotok elit-gimnáziumnak?

Mit tartotok elit-gimnáziumnak?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert több helyen is nagy vitát váltott ki ennek az értelmezése, igazából két alapvető felfogás van, persze mindenki mondja a magáét, de azért kíváncsi lennék, páran mit gondolnak.

1, Az az elit, amelyik X helyen áll különböző statisztikák szerint, magas a továbbtanulási arány és stb?

2, Az az elit, ahova magas körökből származó szülő gyermekei járnak? Ezek legtöbbször magángimik, és közük nincs a jó eredményekhez, ellenben XXX vezérigazgató lánya meg stb felsővezetők kékfényes Audi A8-asokból kiugráló gyermekei vannak itt (jó pénzért).


Nos szerintetek melyik? Én nem tudom értelmezni az "elit" szót emiatt. Köszi előre is


2009. ápr. 24. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem inkább az első
2009. ápr. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

én olyat is ismerek ahol pénzzel is belehet bejutni...a tanulmányi átlaga viszonylag magas..és nemcsak gazdagabbak járnak oda...


ezt így nehezen lehet elképzelni :) deh igaz

2009. ápr. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát én egy ilyen elit gimibe járok. Mi itt ezt úgy értelmezzük, hogy gazdag szülők gyerekei, plusz a nagyon okos szegényebbek, plusz gazdag szülők gyerekei akik okosak is, a továbbtanulási arány nálunk az, hogy a 35 fős osztályból 34-et felvesznek az egyetemre. És az Audi A8-as az igaz.
2009. ápr. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
az elit gimn sokszor mindkettőnek a keveréke. Én is ilyenbe járok, hála a 12. osztálynak, már nem sokáig. Mi a lista elején vagyunk, de ettől függően a tanulmányi átlagunk is szar, hidd el az a lista egy nagy kamu, sokat torzitanak rajta, akinek sok pénze van mindent megtehet...nálunk olyan mértékben ment a pénzelés, hogy amikor az egyik osztálytársam tavaly bukásra állt, lefizette a tanárát, hogy tovább mehessen. Ez nyilt titok volt, és idén a tanár is bevallotta.
2009. ápr. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

na ezzel a lefizetősdivel nem lepsz meg :-)

Egyik haverom jár úgymond elitgimibe, na most igaz amit mondasz, nagyon jó a tanulmányi átlag, ugyanis a tanároknak ki van adva, hogy kettő közül lehet választani, 4-es vagy 5-ös, és kész, vége, más nincs. Hát szegényebb rétegekből származó társuk nincs de olyanok vannak kiket először el se akartam hinni, szóval a büfésnéninek az a problémája általában, hog ynem tud visszaadni, mert már aznap reggel a 15-dik gyerek megy a 20 ezressel, és egyszerűen nincs mása.

Izgi egy dolog ez, hát a továbbtanulást pedig nem is tudom, érdemes-e mérni a mai körülmények között .... végül is ma már nem nagy dolog bejutni sehova, sztem ez nem mérvadó, na nem beszélve arról amit te is mondtál, hogy az érettségin is mehet a lefizetősdi persze. Meg olyat is mesélt, hogy fegyelmi is azért maradt el valami kamu szöveggel, mert idő közben X Y illetékes kapott egy összeget.

Hát egy biztos, ezek nagyon más gimik, de azért magam is látom a különbséget, és elgondolkodtam, tudja fene, van abban valami, hogy más életstílus ...

2009. ápr. 28. 22:28
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyébként függetlenül attól h tetszik-e vagy sem, én a második módon értelmezem, voltam mindkét típusban, de nagyon-nagyon más a légkör, a stílus, minden ....
2009. ápr. 30. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!