Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezzel mit tudnék tenni,...

Ezzel mit tudnék tenni, hogyan maradhatna a fejemben? Megtanulom, megértem, de másnapra mikor gyakorolni akarok mindent elfelejtek

Figyelt kérdés
Matekból sose voltam jó, és sajnos általánosban nem is igazán érdekelt hogy nem tudok szinte semmit. Most 18 vagyok, halasztások után elkezdtem a sulit, most 9.-es vagyok, de már most nagyon lemaradtam matekból, pedig tényleg odafigyelek nem csak ezen hanem minden órán. Törteket vesszük, a tanár is elmagyarázta nekem, osztálytársaim, egy barátnőm is, neten is találtam leckéket, sikerült megjegyeznem és értettem. De másnapra mikor elő akarom venni minden kimegy a fejemből! Pedig teljesen biztos vagyok benne hogy előző nap még ment és hibátlanul oldottam meg a feladatokat...mit csináljak hogy benne maradjon végre a fejemben? Ha magolok azt megjegyzem, de ha már konkrétan gondolkodni, logikázni kell az egészet összekeverem aztán elfelejtem. Pedig még csak most kezdődött a tanév, énmeg minden nap már szenvedek mert hiába tanulom meg, elfelejtem..mit csináljak??:(
2011. szept. 22. 14:52
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Ha 18 évesen ekkora gondot okoz a 9. osztály tananyaga, akkor valószínűleg valamilyen tanulási zavarban szenvedsz. Persze a matekban is be kell nyalni bizonyos dolgokat, de a törtek nem az a kategória. Keress fel egy pszichológust, vagy gyógypedagógust.
2011. szept. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!