Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Új pontszámítási rendszer...

Új pontszámítási rendszer 2012-ben? Maximális ponthatár 500 lesz?

Figyelt kérdés

Azt hallottam h a felsőoktatási pontrendszert megakarják változtatni 2012ben. Az eddig elérhető maximális pontszám 500lesz, a többletpontok 80 helyett 100( az emelt szintű érettségi miatt mivel az az eddigi 80 helyett 100 lesz) és h kötelező lesz h a választott tantárgy természettudományi tantárgy legyen.

Mekkorára várható szerintetek a ponthatárok emelkedési? Mert gondolom azok drasztikusan megemelkednek majd nem?


2011. szept. 22. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézd, évről évre megfigyelhető egy lassú ponthatár emelkedés. Ezen felül a mostani változtatás ott fogok számottevően jelentkezni, ahová eddig is nagyrészt emelt szintű érettségivel kerültek be a diákok. Ott értelem szerűen lesz egy 10-20 pontos extra növekedés.

A többi szaknál ahová nagyrészt nem emelt szinttel kerültek be a diákok, ott az e miatti növekedés nem lesz ilyen jelentős.

Különösebb változás nem lesz, az érettségik ugyanolyan nehezek, kb. ugyanazzal a tudással lehet majd jövőre bekerülni, mint idén. Ennek a pluszpontemelésnek 2 célja van, az egyik, hogy ösztönözzék a diákokat az emelt szintű érettségire, a másik pedig, hogy jobban széthúzzák a pontokat, kevesebb azonos pontszámú diák lesz.

2011. szept. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
és jövőre már a kötelező természettudományi tantárgyból való érettségit is behozhatják a most végzősöknek? Mert én most fogok érettségizni és az én sulimban pl: 1 évig tanultam kémiát(9.ben)földrajz(9-10) biológia(10-11) fizika(9-10) és a felvételimhez matek meg infót kérnek ahová szeretnék menni. Most akkor pluszba még tennem kell majd egy 6. érettségit is majd májusban? Mert az előrehozottról már letehetek mert szep. 5 volt a jelentkezési határidő.
2011. szept. 22. 16:23
 3/3 anonim ***** válasza:

"és jövőre már a kötelező természettudományi tantárgyból való érettségit is behozhatják a most végzősöknek?"


Nem. A most következő felvételiben a tanulmányi pontokba számolják bele egy legalább 2 évig tanult természettudományi tárgy ÉVVÉGI eredményét.

2011. szept. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!