Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki már jár költségtérítésesen...

Aki már jár költségtérítésesen egyetemre azt ugye nem érinti h átreformálják a törvényeket és 4-szer annyi lesz a tandíj?

Figyelt kérdés
Most kezdtem az egyetemet és 120 ezer most és 480 lesz, de annyit már nem fizetnének ki a szüleim . Ugye ezt több év múlva vezetik be és minket nem érint ?
2011. szept. 26. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Bármi lehet. De honna ezek a precíz adataid?
2011. szept. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Eppenseggel elmeletileg nem, gyakorlatilag a 2/3-os "hatalommal" eddigis sok emberi jogot foldre tiportak, lehetseges,hogy titeket is erinteni fog,akik mar elkezdtek korabban. Sajnos ezzel kell szamolni. Vagy erinteni fog vagy nem.
2011. szept. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Félelmetes koherenciával fogalmazol. :)

Szóval, semmi sem biztos. Sajnos. Könnyen lehet, hogy az x+1. félévtől már önköltséget kell fizetni. Ez a törvényterv most készül, elég sok helyen olvashatsz róla. Meg is fogják szavazni, méghozzá hamarosan. Abban reménykedhetsz, hogy ez egy felmenő rendszer és a jelenleg a felsőoktatásban lévőket nem érinti. Viszont az új belépőket igen. Ezt ne vedd készpénznek, én azonban így látom logikusnak, ugyanis TÖMEGÉVEL vannak emberek olyan helyzetben mint te, hogy a hirtelen kiszámlázott önköltségi díjat nem tudják kifizetni. Ők mind otthagyják a felsőoktatást, esetleg passziváltatnak. A lényeg, hogy rengeteg ember tűnne el hirtelen, és ezt az egyetemek sem bírnák.


Azt sem tudom elképzelni, hogy a jelenlegi államilag támogatott képzésen részvevők alól kirántják a helyet és átrakják őket fizetősre. Az az élő képzési szerződések megszegése lenne. Bár láttunk mi már kis hazánkban törvény által jóváhagyott egyoldalú szerződésmódosítást.. :)

2011. szept. 30. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az iskola évente (nem félévente) emelheti a tandíjadat,hogy mennyivel,azt nem lehet előre tudni.Nekem évente olyan 10-20 ezer forinttal emelték a BA képzésen.Most MA-ra járok,de már államira,szóval nem tudok a mostani helyzetről pontosabb infókat adni.
2012. jún. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!