Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon nehéz bejutni az...

Nagyon nehéz bejutni az építőmérnöki szakra egyetemre és egyébként maga a szak nehéz ja és mi kell ahhoz hogy felvegyenek?

Figyelt kérdés
kérem inkább csak olyanok írjanak akik már elvégeztek ilyen szakot vagy épp most végzik de az is írhat aki tud róla valamilyen információt
2011. szept. 29. 17:32
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem vészes a bejutás, bme-n 340-350 körül volt a ponthatár, úgy emlékszem.

Az elején kicsit nehéz, míg belerázódsz, de ez minden egyetemi szakról elmondható szerintem. Szerencsére a bme-építőn kimagasló közösségi élet van, és ez megmutatkozik az elsősök segítésében is. Van egy külön mentorgárda nevű öntevékeny kör, akiknek a célja, hogy minél jobban segítség az elsősök beilleszkedését, mint szociális, mint tanulmányi szempontból. Ennek érdekében rengeteg konzultációt, korrepetálást szerveznek, így a zh-k előtt segítenek készülni, persze bármikor kérdezhetsz tőlük bármit, készségesen segítenek. Ez a hozzáállás az egész építőkaron megfigyelhető, nem csak a mentoroknál.

Vannak húzós tárgyak, köztük a második féléves szilárdságtan, ami a bme hivatalosan is legnehezebb tárgya, de azért szorgalommal teljesíthető. Az évek múltával egyre könnyebben veszi az ember az akadályokat, hiába lesz nehezebb az anyag is.

Felvételhez kell matek érettségi, illetve mellé fizika/infó/kémia/biosz vagy vmi szakmai tárgy, ha netán ilyesmi középiskolából jönnél.


Szóval a bejutás nem nagy ördöngősség, van sok bukott építész is, de ők is meg szokták szeretni. Én nagyon élveztem oda járni.

2011. szept. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!