Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kell irodalomból olyan...

Miért kell irodalomból olyan értelmetlenségeket megtanulnunk? pl. A lírai én ezt akarta kifejezni. A vers azt sugallja hogy.

Figyelt kérdés

Minden órán ilyeneket írunk le a füzetbe,érettségin is így kell majd leírnunk elemzést,vagy mi?

Gondolkodtam rajta h beszóljak-e a tanárnak,hogy ő azt honnan tudja,hogy mit gondolt a költő,amikor azt a verset írta,mert állandóan ilyeneket beszél,h akkor épp mit gondolhatott a költő meg minden...


2011. okt. 1. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Ha nem ezt kellene érettségin elmondanod akkor nem ezt tanulnád...
2011. okt. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
hát igen, ez van. nálunk magyarórán általában közösen beszéljük meg a verseket, mindenki hozzászólhat. és az, hogy kb mindenki ugyanazt gondolja, kisebb eltérésekkel, azt jelenti, h nem olyan nehéz, csak néha tisztában kell lenni a költő életrajzával + az akkori történelmi eseményekkel.
2011. okt. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igazából az a baj,hogy nálunk a tanárnéni minden órán 2 oldalt leírat,és abból felelünk. :S

meg vannak ilyenek,hogy: belső ellentétet sugall, a belső lelki táj megismerését szolgálja....:/

2011. okt. 1. 22:22
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát ezek szép, irodalmi kifejezések. Ha érteni akarod, nem csak magolni, akkor fogd fel a saját nyelvezeteden.

A lírai én pl: a költőre utal.

2011. okt. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%
Az irodalom egy olyan tárgy, aminek semmiféle jelentősége, értelme nincs a mai életben. Nem lesz sem jobb, sem rosszabb (de inkább rosszabb, mert időpazarlás) az életed tőle. Komolyan én egy kicsikét szánalmasnak is találom az ilyen "bölcsészlelkeket", hogy kitalált, logikátlan, értelmetlen dolgokkal foglalkoznak ennyire.
2011. okt. 2. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sztem az lenne a celja ennek, hogy megtanulj gondolkodni :) Irodalomnak is van helye az eletben, hidd el :) Szoval probald megerteni, mit is akar ez vagy az a vers jelenteni, gondolkodj.


Az onallo es kritikus gondolast meg kell tanulni, el kell sajatitatni valamilyen szinten, s jobb, hogy ha most tanulod meg versek altal, mint kesobb.


Nem tudom, Mo-n kell-e irni olyan dolgozatokat, amelyben ki kell fejtened a velemnyedet, meg kell kritizalni valamit? Ez az alap :) Ha erted mirol szol az a vers, vagy szoveg, akkor lehet velemenyed valamirol. S ez vonatkozhat barmi masra is :) A kritikus es logikus gondolkodas, sajna, nagyon ritka manapsag :)

2011. okt. 2. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!