Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Női boncnok van? (bőv. Lenn)

Női boncnok van? (bőv. Lenn)

Figyelt kérdés

Csak mert én nem nagyon hallottam róla. Mindig is vonzott ez a terület, ezért pár kérdés:

Mennyire éri meg elvégezni egy ilyen tanfolyamot? Van rá "kereslet"?

Mennyit keres egy boncnok?

Mennyire megterhelő ez a munka (lelkileg)?


Köszi, aki válaszol!


2011. okt. 2. 04:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%

Az én főnököm felesége kórboncnok...

1./ Nem tanfolyam kell hozzá, hanem orvosi egyetemi végzettség...

2./ A legrosszabbul fizetett orvosi állás, mert a halottak nem adnak borravalót (sőt a hozzátartozók sem)...

3./ Nem lehet valami felemelő érzés különféle betegségekben vagy balesetekben elhunyt emberek tetemét szétszedni...

4./ Az sem mellékes, hogy az ismerősök is eléggé viszolyognak ha megtudják, mi a foglalkozásod... :-((

2011. okt. 2. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Amiről te beszélsz, az szerintem a patológus.

Ami teljesen más, hosszú évekig kell tanulni, hogy odáig eljusson az ember.

Érdekelt mindig is az anatómia meg hasonlók. Azért is kérdeztem. Egyébként sima boncnoknak el lehet menni alapfokú tanulmányokkal, ha jól tudom. Egy sima OKJ-s tanfolyamot kell elvégezni.

2011. okt. 2. 05:49
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

Nem akarlak elkeseriteni, de a korboncnok = patologus.

Orvosi egyetem.

(nna majd egy OKJ-s 3 honapos tanfolyamos majd elmondja, hogy mi volt a halal oka... aha.)


Szerintem te valami halott-mosdato-oltozteto-sminkesre gondolsz. Az lehetsz talan OKJ-val is. De nem korboncnok.

2011. okt. 2. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Bocsi, én fogalmaztam rosszul:

[link]

Kevertem most a 2-t, pedig azért jókora a különbség :S :D

Ezzel kapcsolatban várnék válaszokat. Mert valahol azt olvastam, h Magyarországon nem lehet nő...

2011. okt. 2. 06:31
 5/11 anonim ***** válasza:
De, lehet nő, csak sokkal ritkább, mert megfelelő lelki alkat kell hozzá. Viszont ha belegondolsz, a patológust sem fizetik meg, a boncmestert végképp nem fogják. Az elhelyezkedésről gőzöm sincs.
2011. okt. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én már találkoztam ilyennel az igazságügyi orvosi intézetben.
2011. okt. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%
Jaja. Hát ezek különböznek. A kórboncnok az nem orvos, de tudtommal az is eü. főiskola, nem OKJ.
2011. okt. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetne nő? A foglalkozások 99%-ánál nincs megszabva, hogy csak férfi lehet, maximum katolikus pap nem lehet nő (protestánsoknál van női lelkész), vagy rabbi nem lehet nő (bár már olyan is van), de amúgy bármilyen foglalkozása lehet egy nőnek is. Más kérdés, hogy bizonyos szakmák ritkábbak egyik vagy másik nem esetében.

Szóval ha téged ez érdekel, akkor csak nyugodtan. Engem biztos megterhelne ez a munka lelkileg, mert nagyon viszolygok a holttestektől (érdekes, hogy műtéteket viszont szeretek nézni felvételen, de azok még élnek).

2011. okt. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%

Van olyan szakma, ahova nem vesznek fel nőt. ;) Pl. mentőápoló nem lehet nő, csak egyetemi végzettségű mentőtiszt.

Amúgy anno én is néztem ezt a boncmesteri képesítést, végül nem ott kötöttem ki. :) Ott el lehet nőként helyezkedni, csak kevés nő csinálja végig. A fizetés nem túl jó....

2011. okt. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) Hát igen ez nálam is kérdés, h mennyire bírnám :S Igaz, szerintem engem inkább a szagok viselnének meg, mint a látvány :S :D

Még gondolkozom rajta... :)

2011. okt. 2. 18:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!