Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik egyetemre érdemes...

Melyik egyetemre érdemes mennem, ha japán és angol nyelvvizsgát szeretnék?

Figyelt kérdés

Nemsokára fogok érettségizni, nyilván akkor meg is lesz majd az angol nyelvvizsgám, viszont már régóta érzem, hogy a megfelelő munkakör számomra a tolmácsi lenne. Már el van döntve, hogy pár évet Kanadában húzok le, ott esetleg az angol+japán nyelvtudásomat tudnám hasznosítani? Az ELTE-n kívül mely egyetemeken van még japán tanszék? Mennyit kell tanulni?


Előre is köszi!


2011. okt. 5. 07:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Ehhez miért kell egyetemre menni?
2011. okt. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mert szeretnék diplomát :D
2011. okt. 5. 08:08
 3/9 A kérdező kommentje:
És pl. japánból nem úgy akarok egy amúgy alapfokút szerezni, hogy kiperkáltam 40k-t egy 3hónapos tanfolyamra, ahol az alapbeszélgetéseken kívül, hogy kb. Hogy vagy? (O genki desu ka?) semmit se tanulnék...Tolmács szeretnék lenni, esetleg tanár, azért kéne az egyetem. Csak nem tudom, melyikre menjek, mert az ELTE tandíját nem tudnám fizetni, diákhitelt meg ha felvenném, 50 éves koromig fizethetném...Rosszabb esetben anglisztika tanszékre mennék, pl. azt sem tudom, hogy anglisztikára hova érdemes menni.
2011. okt. 5. 08:10
 4/9 anonim ***** válasza:

Az rendben, hogy diploma kell, de:

- tanár nem leszel, mert a japán nem tanárképes szak

- a tolmácsképzésre úgyis ki kell majd fizetned párszázezret


És az egy dolog, hogy drága a nyevltanfolyam, de a japanológia szak sincsen ingyen: elveszi az államilag támogatott féléveidet, amelyeket másra is fordíthatnál. Az angol tudás fejelsztéséhez meg végképp felesleges az anglisztika szak.

2011. okt. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ELTE-n van japán szak tudtommal, de az előzők jó tanácsokat adtak neked. Gondold át.
2011. okt. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Akkor nem tudom.:D

Már nem értem az egész oktatási rendszert, meg hogy egy fiatal lánynak mit érdemes tanulni, ha később nem akar éhenhalni. Az angol mindenképpen kell, csak nem tudom, hogy milyen irányban érdemes fejlesztenem.(azért elég jól megy) Mindenképpen nyelvvel szeretnék foglalkozni.

2011. okt. 5. 08:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt mi sem fogjuk tudni kitalálni neked. Mond meg, mit szeretnél pontosan, és elmondom, mi hogyan megy, mert azért eléggé bennevagyok a felsőoktatásban.
2011. okt. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát így konkrétan elmagyarázni nem tudom, mit szeretnék, mert magam sem tudom. Csak azt, hogy mik azok a tárgyak, amik érdekelnek. Ugye az angol, a biológia, a történelem, a magyar irodalom, a társadalommal foglalkozó tárgyak (viselkedéskultúra, vagy etika). Ezek közül bármelyikkel szívesen foglalkoznék. Simán jól érezném magam gyógypedagógusként is, mint nyelvészként, vagy történészként. Mindenképpen olyan munkát szeretnék végezni majd, amit szeretek is, és nem csak a kényszer miatt kell. Persze lesz szakmám is, OKJ tanfolyamot szeretnék végezni informatika szakterületen, csak úgy mennék egyetemre, ha érettségivel lenne munkám, meg az OKJ-sel. Bármilyen munkát szívesen végeznék, ami a fent leírtakhoz kapcsolódik, a felsőfokú tanulmányaimat is ennek fényében szeretném majd elvégezni.
2011. okt. 5. 09:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Amúgy anglisztikát nem javasolnám. Rengeteg van belőlük és ráadásul fölöslegesen.
2011. okt. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!