Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy óraadó, tehát nem rajz-...

Egy óraadó, tehát nem rajz- és vizuális komminikáció végzettségű illető tarthat-e rajzszakkört az iskola épületében felső tagozatosoknak, és mennyit kérhet el óránként egy diáktól?

Figyelt kérdés
Van művészeti, főiskolai végzettségem, de nem rajztanári.
2011. okt. 6. 11:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Kicsit zavaros a kérdés, megpróbálom értelmezni.

Tanítani csak tanári végzettséggel lehet, ha nincs tanári végzettséged, óraadó sem lehetsz.


2. Magánórát bárki tarthat, a sarki hentes is, ezt nem szabályozza a törvény.


3. Az iskola épületében azt csinálhatod, amit az igazgató megenged. A tanároknak meg szokták engedni, hogy a külsős tanítványaikat ott fogadják tanítás után, pénzbe nem kerül az iskolának.


4. Ha mégis iskolában tanítasz, akár jogszerűen, akár jogszerűtlenül, akár óraadóként, akár főállásban, akkor annak az iskolának a tanulói számára nem etikus magánórákat adni. Az előző pontban csak a helyszínről írtam, külsős tanítványok esetén.

2011. okt. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Várjál, várjál, storno az előző félig, mert nagyon álmos vagyok, és rosszul olvastam!!!

Szakkört akkor tarthatsz, ha az igazgató engedi. Ez végül is nem tilos. Fizetős szakköröket szoktak néha tartani, ha másképp nem megy. Nagy esélyt nem látok, hogy ezért pénzt kapjál. Beszélj az igazgatóval. De ha ők fizetnek neked, akkor ne lepődj meg, ha az iskola meg terembérleti díjat kér...

2011. okt. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen tudom, de nem lehet olyan sok egy terembérlet díj. Sajnos nincs saját lakásom, se műtermem - ezért kéne munka is -, ahol fogadhatnám őket.
2011. okt. 7. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!