Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Debreceni Egyetemen most...

A Debreceni Egyetemen most lettem eslős, igényeltem szoc. Támot, meg is kaptam, viszont úgy tudom, hogy kellene kapnom alaptámogatást is, ami elvileg mindenkinek jár egyszer, aki szoc. Támot kap, vagy rosszul tudom?

Figyelt kérdés
2011. okt. 7. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkor kapsz csak alaptámogatást, ha ezek közül valamelyik csoportba beletartozol:

fogyatékossággal élő, vagy

halmozottan hátrányos helyzetű (hátrányos helyzetű és szülei legfeljebb a 8 általános iskolai osztályt végezték el), vagy

nagycsaládos (legalább két eltartott, tanuló testvére van), vagy

családfenntartó (saját gyermeke van), vagy

árva.

hátrányos helyzetű (családi körülményei, szociális helyzete miatt a jegyző védelembe vette, illetve akinek rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultságát megállapította), vagy

gyámsága nagykorúsága miatt szűnt meg, vagy

félárva.

2011. okt. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
en is debreceni egyetemre jarok. nem lehetseges hogy kulon kellett volna palyazni arra is? amugy en meg nem kaptam ertesitest.melyik karra jarsz??? es hany ponttal kaptal?engem mar nagyon idegesit h nem irnak...
2011. okt. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
időközben (ma) kiderült, hogy én nem kapok, pedig az főre az összes jövedelmünk 40ezer forint három emberre.. nevetséges.. nekem 55 pontom volt, plusz hátrányos helyzet és csak 67től adtak. megkérdezhetem, hogy melyik karra jársz és hogy hány pontod volt és mire (nagycsaládos, alacsony jövedelem stb.) bocsi, nem akarok indiszkrét lenni, csak nem értem ezt az egészet és szeretnék fellebbezni csak nem tudom érdemes-e..
2011. okt. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sajnos én nem tartozok egyik kategóriába sem, de azért kaptam 10000Ft.ot, mert 127 pontom van.MÉK-es vagyok amúgy.Sajnálom, h nem kapunk alapot, jól jött volna :(

Am fura, h nem kaptad meg, pedig hátrányos vagy... :S

2011. okt. 10. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!