Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kémia versenyre szeretnék...

Kémia versenyre szeretnék menni, és az az egyik témakör, hogy mindennapos kémia. Ez alatt mit ért? És a neten hol van ilyen anyag?

Figyelt kérdés
2011. okt. 8. 20:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A hétköznapi(mindennapos) kémiába kb ezek tartoznak:

Energiaforrásaink

üzemanyagok

tápanyagok

építőanyagok

porcelán, finomkerámia, üveg

Műanyagok

Háztartási vegyszerek


Nem tudom, hogy hanyadikos vagy, ez a 8.-os kémiában szerepel.

14/L

2011. okt. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Most vagyok 9-es. A 7.-be mi tartozik? Meg ha tudod , akkor 9.-be?
2011. okt. 9. 07:09
 3/12 anonim ***** válasza:

9.-est nem tudom, 7. osztályban pedig csak mindennapi anyagaink van.

Ami ilyen, hogy levegő, annak szennyeződései és védelme, víz, oldatok, keverékek és oldatok szétválasztása, égés és tűzoltás, oldatok töménysége, meg a víz alkotórészei.

Remélem tudtam neked segíteni :)

2011. okt. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tegnap meg is találtam a 7-es meg a 8-os tankönyvemet, úgyhogy mostmár képben vagyok, :) Köszi!!
2011. okt. 10. 05:15
 5/12 A kérdező kommentje:
És te már voltál kémiaversenyen? Hogy készültél fel rá?
2011. okt. 10. 18:37
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia! :) még mindig én vagyok :)

Hetedik osztályban szakkörre jártam végig, és idén is.

Igazából felkészítő tanár segítségével, attól függ milyen kémiaversenyre készülsz, én ajánlom neked a mozaik tankönyveket, illetve a nemzetit, egymással kombinálva.

Kémiaverseny eredményeim:

Háziverseny 1.hely

Kistérségi verseny 1. hely

Hevesy György 1.hely

Curie kémia területi 1. hely

Szent-Györgyi Albert kémiaverseny 1. hely

Curie országos 15. hely :)

Szóval voltam egy-kettőn :) Persze ez nagyon kemény munka volt

2011. okt. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Curie-re megyek, inkább példákra vagy elméletre megy rá? Különben gratulálok, nagyon ügyes vagy, csak így tovább!!:)
2011. okt. 11. 17:23
 8/12 anonim ***** válasza:

A curie felépítése... hát elég bonyolult. 2/3 része elmélet, a maradék számítás... A Hevesy annyival könnyebb, hogy ott inkább számítások vannak, viszont nagyon sok az összetett feladat.

Szerintem a curie-re seggelni kell, nemkicsit, nagyon. Tanulni pedig tényleg a mozaikos könyvből tanulj, annak kb az első 70oldal, ami kell a levelezőig, utána a területin szinte minden, de csak belekukucskálással, az országoson pedig minden, és elég részletesen. Amúgy melyik területi részhez tartozol? :) Szolnoki? :)

2011. okt. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem, Hevesi:) Köszi a választ!:) Te gondolom akkor Szolnoki vagy :) Nekem nemzetis könyveim vannak, Mozaikosom az nincs..
2011. okt. 12. 14:51
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem is úgy kellett vennem a mozaikos könyvet. Amúgy tiszakécskei vagyok, de a szolnoki területhez tartozok :)
2011. okt. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!