Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire van hiány, vagy...

Mennyire van hiány, vagy többlet pszichológusokból/pszichiáterekből?

Figyelt kérdés

Sok ember mondta már hogy ne induljak abba az irányba, mert túlképzés van.

De a híradóban néhány hete pont azt mondták, hogy kevés pszichiáter van.


Nekem nem kellene magánpraxis feltétlenül, állami intézményben is elhelyezkednék, ha tényleg hiány van belőlük.


2011. okt. 9. 00:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Pszichiáterből óriási hiány van, ilyen képzettséggel nem kérdés, hogy kapsz-e állást. Mert 100%. Viszont ez egy orvosi diploma+szakképzés, nem olyan egyszerű.

Pszichológusnál már nem ilyen egyértelmű. Egyrészt a képzés szintén nem csak 3+2 év, mert kell még szakvizsga, ami egy rakat pénz plusz 3-4 év, és akkor is csak a magánpraxis az, amiben mindenképp bízhatsz (amihez persze tőke kell), mert intézményes alkalmazásuk nem túl elterjedt az országban..

2011. okt. 9. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A pszichiáter meg a pszichológus teljesen más, ne felejtsd el. A pszichiáter orvosi egyetemet végezett és szakosodott, a pszichológus pedig tulajdonképpen bölcsész. Egyértelmű, hogy a másodikból több van, mint az elsőből. Pszichiáternek menni éri meg a kettő közül, de azt hozzá tenném, hogy az orvosi hivatáson belül nagyon lenézik a pszichiátereket, itt nálunk ez nem olyan "menő" szakma, mint külföldön.
2011. okt. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem. És pszichológus alapképzésből lehet pszichiáterré továbbképezni magam? Vagy csak így lehet? Vagy a pszichiáterré váláshoz nem pszichológia szakra kell menni, hanem alapvetően valami másra?
2011. okt. 9. 11:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok, SZÖVEGÉRTELMEZÉS. Olvasd el a válaszom még egyszer, benne van...
2011. okt. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Inkább az a jellemző (ez is inkább csak napjainkban), hogy a pszichiáterek a szakvizsga után tanulnak pszichoterápiát is, akár szerezhetnek levelezőn pszichológusi végzettséget, de fordítva - hát, nem hiszem, hogy sok ilyen lenne.


Pszichiáterekre tényleg kicsit furcsán néznek, no meg nehéz munka ám az. A betegeid jellemzően nyomasztóak, sokuk veszélyes, emellett nagy az orvoshiány tehát túlórázhatsz folyamatosan. A betegek köre ugye értelemszerűen nem a hálapénzt adó rétegből kerül ki, skizofréniások, súlyos depresszióval, kényszerekkel rendelkező páciensek nem a sikeres és mindig hálás emberek csoportja. Persze mindez az állami egészségügyi rendszerben való munkára vonatkozik.

Magánpraxist alapítani pedig nagyon drága, és egyáltalán nem biztos, hogy így, ilyen formában van rá igény, főleg vidéken.

Külföldre minden második hónapban hívnak dolgozni jó feltételekkel, stb, de ugye ez az orvosi szakmának egy olyan ága, ahol a kitűnő és tényleg kitűnő nyelvtudás megkerülhetetlen, mert az agyába lámpákkal nem látsz be, csak ha megérted, mi a baj.


A pszichológus teljesen más. Kutató? Klinikai? Egyébként hatalmas lehúzások mennek képzés néven és nagyon nehéz érvényesülni. Van valami elképzelésed egyáltalán? A pszichiáterhez kitűnő képességek, kis igények és hatalmas elhivatottság kell a mai formájában, a pszichológusihoz pedig valami elképzelés, hogy mit is akarsz megtudni, mit akarsz csinálni. Mert az, hogy csak úgy érdekel, elég kevés:))

2011. okt. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!