Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért piszkálnak folyamatosan...

Miért piszkálnak folyamatosan azzal, hogy egyetemre járok-e és miért nem?

Figyelt kérdés
Mikor mondom, hogy tanulok, mindig azzal jönnek "igen, és melyik egyetemen, melyik karon?"... Miért hiszi manapság mindenki azt, ha egy 19-20 éves lány tanul, az csak egyetemen teheti? És az a lesajnáló pillantás, mikor mondom, hogy nem, mert szakközépben tanulok szakmát (már másodszakma)... Miért ilyenek az emberek?
2011. okt. 9. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Most azért vagy mérges, mert okosabbnak hittek mint amilyen valójában vagy?
2011. okt. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy az egyetemmel az ész manapság nagyban összefügg, tehát nem. Csak nem értem, miért akarják ráhúzni mindenkire manapság az egyetemet.
2011. okt. 9. 22:08
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Szia. Egy kicsit hosszú lesz de elmondom most a véleményem:

Teljesen ismerős a szituáció. Manapság divat az hogy egyetemre megy az ember. A kétkezi munkát meg lenézik mert az manapság ciki. A osztálytársaim nagy része egyetemre ment érettségi után. Amikor én kijelentettem hogy érettségi után egy gépi forgácsolói tanfolyamot szeretnék elvégezni(ez a hivatalos neve a esztergályos szakmának) és azért mentem tanfolyamra mert itt a környékbeli iskolákban ilyen képzés nincs,ezek után teljesen hülyének néztek. Azt mondták hogy az semmire se jó,úgy se tudsz vele elhelyezkedni,semmit se fogsz vele keresni,egész nap csak a gép mellett ácsorogsz majd,rengeteg ilyen végzettségű ember van már stb..

De engem nem érdekelt hogy mit mondtak, engem érdekel ez a szakma, a képzés 1 éves volt, és sikeresen elvégeztem. A tanfolyam után kb 2 hónap alatt találtam vele munkát. Ami manapság nagy szó!Azt elismerem, hogy nem keresek havonta sokat mivel még kezdő vagyok,sajnos nagy rutinom még nincs, és ráadásul vidéken dolgozom,de legalább van munkám!

Említettem a volt osztálytársaimat akik egyetemen tanulnak,olyan szakokon tanulnak aminek egyáltalán nincs semmi értelme. Csak hogy egy párat megemlítsek:(informatikai könyvtáros,környezettan, hulladékgazdálkodási technológus, idegenforgalmi szakmenedzser,szabad bölcsészet, andragogia.,média és kommunikáció). De most tényleg ilyen végzettséggel mire megy az ember? Egyetem elvégzése után mit csinálnak majd? Hol lehet ilyen végzettséggel elhelyezkedni? Sehol. Ebbe nem gondolnak bele mert most egyetemre járnak és az úgy milyen menő meg tök jó,de utána mi lesz? Ráadásul annyit isznak meg annyit járnak bulizni hogy azt már el se tudom hinni,aztán meg csodálkoznak hogy a vizsgákon bukdácsolgatnak. Szinte semmit se tanulnak,és ez azért bosszantó hogy ilyen emberek is bemehetnek az egyetemre. Elszomorító és tiszta szégyen az ilyen. Abban viszont tényleg igazad van hogy az ész és az egyetem nincs kapcsolatban egymással. Mindenkit felvesznek már az egyetemre még a leghülyébbeket is. Csábítsák be az embereket az egyetemre elmondanak minden szépet és jót, azt mondják el amit hallani akarsz! pl: hogy milyen kimagasló az oktatási színvonal, milyen jók lesznek a munkavállalási lehetőségeid, kapkodni fognak érted az emberek, jól fogsz keresni, ilyen végzettségű emberre mindig szükség van,még laptopot is kap csak gyere bla bla bla…


Lehet hogy most elragadtattam egy kicsit magam mert amiket most leírtam nem minden kire vonatkozik mert vannak tiszteletre méltó szakok.pl:orvos,élemiszermérnők,gépészmérnők,villamosmérnők,tanárszakok,jogász stb csak hogy egy párat megemlítsek. Erre azt mondom igen van értelme és teljes mértékben támogatom őket szívvel lélekkel mert rájuk tényleg szükség van. De azt nem támogatom aki elmegy egy büfé szakra pedig tudja hogy nincs semmi értelme de azért elvégzi.


Szerintem azzal nem veszítesz semmit se ha kitanulsz 2 vagy 3 szakmát. Több szakmád lesz több mindenhez fogsz érteni, az csak a javadra fog válni. Ezt ne feledd. Több esélyed lesz elhelyezkedni mint egy semmit se érő diplomával szerintem. Nekem ez a tapasztalatom.


A lesajnáló pillantásokkal pedig ne foglalkozz, te újabb szakmát akarsz elvégezni mert dolgozni akarsz, több területen akarsz majd helytállni, és ez a lényeg nem az hogy mások mit gondolnak.

2011. okt. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
"Nem hiszem, hogy az egyetemmel az ész manapság nagyban összefügg" Akkor szerinted mondjuk egy ELTE fizika szakot végzettnek nincs esze vagy mi? Nem kellene általánosítani... Amúgy abszolút nem gáz, hogy szakmát tanulsz, én többre tartom az ilyeneket, mint akik pl. kommunikáció szakon tanulnak valami "no name" egyetemen, fősulin. Szóval ne foglalkozz ezekkel!
2011. okt. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


""Nem hiszem, hogy az egyetemmel az ész manapság nagyban összefügg" Akkor szerinted mondjuk egy ELTE fizika szakot végzettnek nincs esze vagy mi? Nem kellene általánosítani..."

Teljesen jogos, nem szerettem volna általánosítani, mégis sikerült. De sok olyan szak van, ami viszont........

2011. okt. 10. 00:01
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában ez a norma, hogy boldog, boldogtalan egyetemre megy érettségi után. Az emberek többségének ez a megszokott, és az a furcsa, ha valaki ettől eltér. De nem baj, legalább kevesebb vetélytársad lesz a szakmádban. Ne aggódj, jó szakemberekre az élet minden területén szükség van. Ők (ti vagytok) a gazdaság és a társadalom bár aprónak tűnő, de igen fontos elemei, "fogaskerekei". Én a büfészakos hallgatók helyében elszégyelném magam a társaságodban, nem ám hogy kioktassalak. Csak ehhez be kéne látni, hogy mennyire kevésbé hasznosak a tanulmányaik, és le kéne szállni a magas lóról.
2011. okt. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Teljesen egyetértek.. nekem is van olyan ismerősöm, akinek tényleg sok esze van és jogosan tanul értelmes és normális szakon (fizika/infó tanárnak) de van olyan ismerősöm is, aki olyan karra jár, ami kb az időelütést szolgálja, amit fentebb soroltatok és nem sok értelme van.

Egyetemre tényleg menő dolog járni manapság, persze ha jár, mert általában vannak olyanok is, akik csak húzzák az időt, h valamit csináljanak, elfoglalják magukat és csak a kötelező minimális óraszámot teljesítik és szinte alig lehet őket bent látni.


De amúgy én se értem, h miért nézik le manapság az olyan fiatalokat, akik nem mennek tovább tanulni... szerintem ez egy sztereotipia, h aki szakmát tanul, az hülye. Nincs elég esze.

Pedig lehet, h tényleg hasznosabb lesz abban a szakmában mintha elment volna egyetemre valamit tanulni, csak mert menő.


Egyébként összefoglalva ez a videó a véleményem az egészről: http://www.youtube.com/watch?v=1TwIUgd7eb0

2011. okt. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!