Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Holnap irok fizikábol. Mi a...

Holnap irok fizikábol. Mi a válasz a kérdésekre?

Figyelt kérdés

1.Fogalmazd meg az energiamegmaradás törvényét!

2.Egy Traktor 20 000N nagyságú erővel egyenletesen húzza az ekét egy 0,5km hosszú úton

-számítsd ki mekkora munkát végez eközben

-mekkora a traktor teljesítménye ha 10 percig húzza így az ekét?

3.Írj példát a mindennapi életből olyan változásra, ahol a belső energia megváltozik!

4.A benzin égéshője 46 000 Kj/kg.Melyik állítás igaz és melyik hamis

-A,Ez azt jelenti hogy 1kg benzin elégetésekor a környezet belső energiája 46 000 J-lal csökken

-B,Ez azt jelenti hogy 1kg benzin elégetésekor a környezet belső energiája 1kj-lal nő

-C,Ez azt jelenti hogy 1kg benzin elégetésekor a környezet belső energiája 46 000 kj-lal csökken

5.Egy cserépkályhát 25 000 kj/kg égéshőjű fával fűtenek.Mennyivel nő a környezet belső energiája,ha ebben a kályhában 5kg fát eltüzelnek?

6.A fogaskerekű vasút 15 tonnás szerelvénye 25 perc alatt emelkedik fel 259m magasra.Mennyi a gép teljesítménye?

7.Egy gázbojler 33 000 kj/kg égéshőjű földgázból 700g-ot éget el a vízmelegítéshez.Mmennyivel nőtt a bojlerban lévő víz energiája ennyi gáz elégetésekor?

8.A gáz égéshője 45 500kj/kg.Melyik állítás igaz?

a, ez azt jelenti hogy 1kg gáz égetésekor a környezet belső energiája 45 500 J-lal nő

b,ez azt jelenti hogy 45 500 kg gáz elégetésekor a környezet belső energiája 1kj-lal nő

c,ez azt jelenti hogy 1kg gáz elégetésekor a környezet belső energiája 45 500 kj-lal nő.

9.Egy ló 7km-es úton 350N erővel egyenletesen húz egy kocsit.számísd ki mennyi munkát végez a ló.mekkora a ló teljesítménye ha 30 percig így húzza a kocsit?


2011. okt. 10. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:
ugye nem gondolod, h van aki megírja helyetted? EGYES!
2011. okt. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
tudod már megcsináltam..és ne te mond már meg nekem hogy hanyast irok..kössz
2011. okt. 11. 06:33
 3/5 OKOS VOK válasza:
szerintem google keresöben több sikered lene mint itt
2011. nov. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
hanyadikos vagy? ez 7.es fizikának látszik
2011. nov. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
8.os vagyok..de azt mondta a tanár hogy év elején a 7.-es fizikába írjuk meg a dogát!!!
2011. nov. 13. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!