Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Panemsuli, biológia középiskol...

Panemsuli, biológia középiskolásoknak, érettségizőknek c. könyv elég az érettségire? (mind az emelt mind a középszintűre? Mándics Dezső, dr. Molnár Katalin írta)

Figyelt kérdés

[link]


Arra gondolok, hogy elég ha ezt a könyvet tanulom meg? Minden le van benne írva, amit kérdezhetnek érettségiben? Ábrák, rajzok, képletek mennyire fordulnak elő benne, elég részletes a megértés miatt? Minden érdekelne a könyvvel kapcsolatban!


2011. okt. 16. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy ez egy elég jó könyv. Az emelt szintű érettségire van főleg.

Viszont azt azért tudni kell, hogy NINCS olyan könyv, amiben minden benne van. Legalábbis én még nem találtam.

Ezért azt kell csinálni, hogy megtanulod szépen a könyvet, aztán átnézed a követelményrendszert, és ai kimaradt, azt megkeresed másik könyvből. Nem sok ilyen lesz, de vmennyi valószínűleg igen.

2011. okt. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jöhetnek még válaszok!
2011. okt. 16. 21:56
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyébként miért nem csinálnak egy olyan tankönyvet ( vagy sorozatot), amely lefedi az egész követelményrendszert, és csakis annyit, vagy ha nagyon ragaszkodnak hozzá hogy legyen benne, akkor a felesleges információkat megjelölik?
2011. okt. 16. 21:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Jó kérdés:)
2011. okt. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
mert így több pénzhez jutnak
2011. okt. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én is ebből fogok készülni meg a tankönyvekből!

szerintem önmagában nem elég, de tényleg nagyon jó összefoglaló!

2011. okt. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A követelmény gyakran változik, ezért felesleges lenne egy könyvet kiadni, mert gyorsan elavul.

( de ha mindenképpen rosszindulatúak akarnánk lenni, mondhatnánk azt, hogy pont ezért csinálnak mindig újabb könyveket, azonban egy könyv elkészítése évek kérdése, a követelmény meg rövidebb idő alatt változik)

2017. szept. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!