Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit kell tudni Radnótiról, mi...

Mit kell tudni Radnótiról, mi az amit mindenféleképpen le lehet róla írni az érettségin?

Figyelt kérdés
2009. máj. 2. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj, de te eljutottál az érettségiig? Hogyan? Vagy mikor Radnótit tanultátok, hol voltál? De már általánosban is volt szó róla. Sürgősen állj neki tanulni, de komolyan, ha nem akarsz egy botot az érettségin!
2009. máj. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló inkább ne válaszolt volna, ha csak kritizálni tud és beszólni...

A neten nagyon sok anyag van Radnótiról, simán írd be a keresőbe. De a tankönyvedben is van életrajz és elemzések, szerintem elég, ha elolvasod, hogy fogalmad legyen róla.

2009. máj. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nos, az irasbelin ugye legfeljebb a verselemzesnel johet elo Radnoti (na meg az ervelesbe is be lehet irni irodalmi utalaskent, ha olyan a tema, de ott nem kell magarol a koltorol irni).


Illik tudni, melyik korban alkotott, milyen stilusban. A zsidosaganak korulmenyei is fontosak, a munkatabor altal inspiralt versek a legjelentosebbek. Ne a szaraz eletrajzi adatokat magold be (pl. evszamok), hanem olvasd el az eletutjat, kolteszetenek jellemzeset hosszabban, a fo gondolatokat jegyzeteld ki, olvasgasd - ilyenekkel kell szinesiteni a szoveget.

2009. máj. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem szólónak.

Radnótinál fontos még, hogy sok más költővel ellentétben neki HITVESI, és NEM SZERELMI költészete van/volt.

rizsázhatsz a Bor-i munkatáborról, meg hogy hogyan "hajtották" őket a német katonák gyalog Győrig, meg hasonlók....

Érdemes átnézni, meg talán Örkényt is, mert évfordulósok.

Én is átolvasom, de csak szigorúan ezt a kettőt.

18/F holnap érettségizek, majd meglátjuk hogy jön össze!

2009. máj. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szerintem az életrajzból keveset kell tudni. A verseit tudd elemezni, úgyis ez a lényeg! Ehhez kell az a kevés életrajzi háttér, amit sablonként ráhúzhatsz a versekre.
2009. máj. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!