Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akkor most kötelező lesz...

Akkor most kötelező lesz természettudományi tárgyból érettségizni?

Figyelt kérdés
Mert eddig csak azt halljuk, hogy igen, valószínűleg. Nem, dehogy, csak az utolsó két év évvégi jegye fog számítani. Igen, természetesen kell... Mit lehet most tudni? (Nagyon jó lenne, hogyha valaki hivatalosan közölné végre velünk...)
2011. okt. 18. 22:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mikor akarsz felvételizni?

Jelenleg, tehát a 2012-es felvételiben a pontszámítás egyik módjában a tanulmányi pontokba beszámítják egy legalább 2 évig tanult természettudományi tárgy évvégi eredményét. Ha nem tanultál 2 évig egy ilyen tárgyat sem, akkor az egy évig tanultak közül választják a legjobb eredményűt, ha pedig egyáltalán nem tanultál természettudományi tárgyat, akkor bármit lehet választani helyette.

2013-tól pedig elvileg kell majd kötelezően érettségizni egy természettudományi tárgyból is, de ez csak vízió.

2011. okt. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
érettségizni 2014-ben fogok... tudom sokára van még, de pl. tavaly (kilencedikben) azért jártam egész évben nulladik órákban latinfaktra, hogy idén év végén előrehozottan érettségizhessek belőle, és azzal meglegyen az ötödik tárgyam. Ezen kívül semmi szükségem nincs a latinra, szóval egy picit dühös leszek, ha most közlik, hogy ötödiknek természettudományos tantárgy kell...
2011. okt. 19. 18:25
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha bevezetik tényleg ezt a törvényt, akkor a választott tantárgyad mellé (ami neked a latin lesz ezek szerint), kell majd egy természettudományos.
2011. okt. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Nem is baj, ha az emberek egy picit rá lesznek kényszerítve némi természettudományos ismeret elsajátítására. Nem is értem, hogy mellőzhették eddig szinte teljesen a term. tud. tárgyakat az érettségi követelményben. Hogy tolódhatott ennyire (szinte kizárólagosan humán) irányba az érettségi rendszer. A legtöbbeknek az egyetlen reál tárgy a matek, az is csak azért, mert muszály...
2011. okt. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Másodiknak: nahát, ezt nem tudtam

Harmadiknak: valahogy én sose szerettem egyik természettudományos tantárgyat se, de az, hogy az utolsó két év jegyét számítsák be, részemről teljesen rendben van... csak azt nem szeretném, hogy ne tudjak majd a számomra fontos tantárgyakra koncentrálni amikor az érettségire tanulok, mert éppen mondjuk fizikára is készülnöm kell... :s

2011. okt. 22. 18:26
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most képzelj el engem! Mindig is reálos voltam. Mégis többségben számomra érdektelen humán tárgyakból kellett érettségiznem (3 humán szemben a választott term. tud. + matekkal). A fizika is ugyanúgy az alapműveltség része, mint mondjuk a magyar, vagy a töri. Mégsem cserélhettem egyiket sem fizikára. Pedig számomra ezerszer hasznosabb lett volna. Szóval 1 term. tud. tárgy miatt senkinek nem lehet egy rossz szava sem.
2011. okt. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%

Egy természettudományi tárgy-

matek- abból mindenkinek kell

érettségizni (az nem elég?)

2013. febr. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

De mindenki a

(leg)könnyebbet fogja választani

2013. febr. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

A kémiát kevesen

fogkák választani

2013. febr. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
Jav. fogják
2013. febr. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!