Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyarországon számít az...

Magyarországon számít az amerikai érettségi?

Figyelt kérdés

Van amerikai érettségim, de nem tudom, hogy itthon ér-e valamit, mert teljesen más rendszerű, mint a magyar.

Ha nem teszem le a magyart, akkor a végzettségem 8 általános, vagy hogy megy ez?

Csak angolból van emeltszintűm.

Főleg azért érdekel, mert már most félek, hogy év végén meghúznak magyarból, ami azt jelenti, hogy nem mehetek érettségire. Márpedig a tanárok szavából azt vettem ki, hogy magyar nélkül nem adnak érettségi bizonyítványt. Bár a fene se ismeri ki magát.

Nem akarok senkit sem megbántani, de a magyar rendszer az amerikaihoz képest egy kib*szott nagy káosz :(


2011. okt. 21. 17:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia! Nem tudom, miben mennyit számít, de nekem van olyan ismerősöm, szintén ilyen helyzetben volt, mint te. És végül azért ment egyetemre Amerikában mert itt nem fogadták vna el, igaz ő orvosira járt volna, így csak nővér lehetett (anyagi okok miatt)


És igen, magyar nélkül nem fogsz érettségit kapni, de a magyar érettségi nagyon könnyű, egy kis lexikális tudás, plusz szövegértés. Kapard össze a kettest azt mehetsz :)


De szerintem pl fizetősre magyar érettségi nélkül is mehetsz egyetemre, tehát, pénz kérdése az egész.

2011. okt. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
És ha meg is buksz magyarból...jövőre is lesz ám év! Amúgy mi nem megy a magyarban? Csak hátha tudok valami tanácsot adni mert én emelteztem
2011. okt. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hi!


Nem a magyar érettségitől félek, hanem a rendes iskolai jegytől. Ha év végén karót kapok, akkor már eleve nem engednek magyarból érettségizni, mivel nyáron pótvizsgáznom kell.

Egyébként a verselemzés az, ami nagyon nem megy. Például múltkor egy pár soros versről kellett 4 oldalt írni, én meg másfelet is szűkösen tudtam. A tanárunk egy állat, nyáron 6 gyerek bukott, csak magyarból :(


Egyébként én nem Magyarországon szeretném folytatni a tanulmányaimat, de ha már ennyit szenvedtem, akkor szeretnék érettségit.

2011. okt. 21. 18:28
 4/12 anonim ***** válasza:

Az amerikai teljesen más, itt is kell érettségizned. Nem igazságtalan ez, hiszen fordítva sem működne. CSak azért, mert nincs érettségid, még lehet 12 befejezett éved. Nem értem a logikádat.

Természetesen nem kapsz érettségi bizonyítványt, ha nem teljesíted a kötelező érettségi tárgyakat. Azért ez nem Amerika, hogy két évig csak két tárgyat tanulsz, hogy abbólé rettségizz, hanem midnent kell, amit addig is, és megvan adva egyébként, mik a kötelezők érettségin (magyar, matek, történelem, egy nyelv, egy szabadon választható)

Én a világon semmilyen káoszt nem látok; és nálunk legalább egységes a NAT.


Ha meg a bukástól félsz, akkor hogyan tervezheted egyáltalán az egyetemet?

2011. okt. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát igen a verselemzés sokak problémája, de meg lehet tanulni. Én azt javaslom menj el egy tanárhoz, vegyél tőle pár órát ebben a témakörben, tényleg csak néhány kulcstrükkje van a dolognak...


Ha viszont nem itthon akarsz tanulni én az érettségit nem is erőltetném a helyedben...minek, hisz már van érettségid?

2011. okt. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

66%-os:

Fordítva működne. Amerikában nem nézik a végzettségnél az országot, csak be kell ikszelni, hogy középiskolai, aztán letudják a dolgot. A legtöbb helyen semmivel sem kell igazolni, hogy van-e, vagy nincs. Viszont ha kellene, akkor is elfogadnák a magyart.


"Azért ez nem Amerika, hogy két évig csak két tárgyat tanulsz"- ez egyáltalán nem így van(ha jól értettem, amire gondoltál). Egy amerikai középsuliban sokkal több tárgyat lehet felvenni, és személyfüggő, hogy mennyi ideig tanulja az ember.

Ott is van "kötelező"(alap) tantárgy: matek és angol


"Nem értem a logikádat."- azért tettem fel a kérdést, mert biztosan tudom, hogy a többi EU-s ország érettségije nálunk érvényes, ahogy a miénk is náluk. A határon túliaknak is érvényes az ukrán/szerb érettségije. Ezek után jogosan merült fel bennem a kérdés, hogy az én amerikaim számít-e.


"Én a világon semmilyen káoszt nem látok"- fúúú, pedig ha tudnád, hogy mekkora különbség van a két rendszer között.

Az amerikait bárki megpróbálhatja letenni, ha úgy érzi, hogy képes rá, a zseni ovistól kezdve a jurtalakó mongolig. Ha rosszul sikerül, bármennyiszer lehet próbálkozni, akár 1000x is. Minden hónapban vannak vizsgaidőpontok.

Az egyetemnek is általában az alapot kell elküldeni, a nívósabbak kérnek külön tantárgyakat is.


Mikor előrehozottat akartam tenni angolból, akkor le kellett tennem az osztályozó vizsgát, mert valamiért mind a 4 év végi jegyemnek meg kell lennie. Hogy ez mire jó, azt nem tudom, de enélkül nem engedtek érettségire.


A pontszámítás is egy teljes káosz. Annak ellenére, hogy az emeltszintű érettségi egyenértékű a középfokú nyelvvizsgával, nem mindegy, hogy melyiket küldöm el.

Az egyetemek is mindenféle kombinációt találnak ki, taktikáznak. A pontszámítás nem egyértelmű, és évről-évre változik.

Az igazgató bejött felvételi tájékoztatót tartani. 45 percig magyarázott, de a végére csak jobban belezavarta az osztályt. Az amerikai tájékoztató egy 2 oldalas "füzet" volt, teljesen egyértelmű és logikus szabályokkal, ahogy egy épeszű ember elképzeli.


"Ha meg a bukástól félsz, akkor hogyan tervezheted egyáltalán az egyetemet?"- mint írtam, a tanárunk kicsit terhelt, szeret buktatni.

Pont az ehhez hasonló tanári hozzáállás vezetett ahhoz, hogy ne Magyarországon folytassam.

Ilyen szempontból rátapintottál a lényegre. Én azt tervezem, hogy EGYETEMRE megyek.


Egyetem definíciója: Olyan felsőoktatási intézmény, ami nem Magyarországon van.

Anyanyelvi szintű angollal hülye leszek tovább "fertőzni" magam az itteni "oktatással".


"nálunk legalább egységes a NAT"- a magyar színvonal ismeretében ez inkább szomorú.


78%-os:

Van magántanárom magyarból. Igazából csak ettől tartok, mert a prózai művek elemzése egy fokkal jobban megy.

Az a baj a rendszerrel, hogy nagyon erre az elemzésre megy. Amerikában például egy műnek átbeszélik a tartalmát és megvitatják a benne rejlő erkölcsi tanulságot.

Itt meg nagyságrendekkel többet foglalkoznak órán a stilisztikai, műtörténeti szabályokkal, mint a valódi mondanivalóval.

A magyar érettségit meg azért erőltetem, mert nem akarom, hogy az itt eltöltött éveim kárba vesszek. Na meg soha nem tudhatjuk, hogy mit hoz a jövő :D

Azért köszi a segítséget.

2011. okt. 21. 19:29
 7/12 anonim ***** válasza:

Na hát ha tanárod is lesz, nem lesz gond, meglesz az a kettes minimum! És szerintem se itt gyere egyetemre, mert ha szerinted az érettségi káosz ne tudd meg mit élnek át az egyetemisták :D


Ahhoz képest ami itt meg, az érettségi egy kétoldalas tájékoztató füzet :). Pl ott kezdődik, hogy nincs is tájékoztatás, h mégis honnan vannak az infóink az mindig esetleges, valaki hallja valahol, felteszi facebookra az infót, mire egyikünk felhívja az intézetet, akik vagy megerősítik v cáfolják a hírt, amit ismét megosztunk facen- van egy közös csoportunk erre a célra :D


Na szóval menj csak máshova szerintem is. HA mindenképp szeretnél magyar érettségit annak meg szerintem semmi akadálya egy magántanárral simán menni fog.

2011. okt. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

1. válaszoló: "De szerintem pl fizetősre magyar érettségi nélkül is mehetsz egyetemre, tehát, pénz kérdése az egész."


Ez nagyon nagy butaság, már bocs... Ahhoz hogy egyetemre menj, kell érettségi bizonyítvány, és magyar érettségi nélkül azt nem fognak adni, csak a többi érettségi vizsga kivonatát, de az meg sz*rra sem jó, vagy van valakinek bizonyítványa, vagy nincs érettségije. Költségesre is kell érettségi, ez alap dolog...

2011. okt. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nos, mivel ismerek olyan külföldit aki a Corvinusra jár, és nincs magyar érettségije, bizton állíthatom VAN rá mód, h magyar érettségi nélkül járjon valaki itt egyetemre, h mi ez a mód, azt nem tudom, nem érdeklődtem felőle. DE múltkor a héven egy kínai lánnyal beszélgettem, aki szintén a Corvinusra jár, és még csak nem is beszél magyarul, de hát tutifixi h nincs magyar érettségije, és a pár éve meghalt francia diáklánynak sem hiszem h volt (szintén Corvinus)
2011. okt. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, de én nem az ilyen külföldi csere- meg vendégdiákféleségekről, és hasonlókról beszéltem, hanem arról, aki az itthoni rendszerben érettségizik, a kérdező pedig épp arra készül, és ha azzal akar bekerülni egyetemre, ahhoz mindenképp kell a magyar is.

Az amcsi érettségihez nem tudok hozzászólni, hogy az elég-e, de szerintem mint jelenleg Magyarországon élő, magyar oktatásban résztvevő ember, Magyarországon szerzett érettségivel tud bekerülni az egyetemre. Szerintem. Aztán persze ki tudja

2011. okt. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!