Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit érdemes inkább tanulni?...

Mit érdemes inkább tanulni? Orosz vagy török? Fölsőoktatásra gondolok.

Figyelt kérdés
2011. okt. 24. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
ha kettő közül mképp, az orosz talán hasznosabb.
2011. okt. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

első nyelvként - angol

aztán orosz, kínai, arab

2011. okt. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
szerintem attól is függ hogy hova mégy dolgozni.vagy tanulni,vagy amit akarsz.pl arab országokba,törökországba török,oroszországba,magyarország,ukrajna,oda orosz.
2011. okt. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A keleti nyelvek nem hoznak lázba, Európában gondolkodom csak... Tudom, lehet, nem kéne, de ha olyat tanulnék, ami nem tetszik, nem lenne értelme.
2011. okt. 24. 14:04
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
szüleim állandóan szapulják szegény bátyámat, hogy miért nem tanul oroszul, mert állítólag egyre inkább erősödik az orosz gazdaság nemzetközi szerepe és hiány van az olyan emberekből, akik beszélik a nyelvet. Ezt mondjuk én sem megerősíteni, se megcáfolni nem tudom, de személyes véleményem szerint ugyanúgy lenne értelme törököt is tanulni. Biztos, hogy mindkettőt nagyon jól tudnád kamatoztatni. ( bocsi, de ez nagyon szúrja a szemem: fElsőoktatás!)
2011. okt. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szerintem mindkettő helyes :) És még szegedi sem vagyok.



Köszönöm a válaszokat :D

2011. okt. 24. 19:30
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az orosz az egyik európai "nagykultúra" nyelve - az ország pedig akkora, hogy szétzilált állapotban is nagyhatalom. Nem is szólva arról az állapotról, amikor lassan, keservesen magához térni látszik.

Törökország európaibb, mintsem gondolhatnánk. Katonai nagyhatalom, gazdasága fejlődőképes, társadalma izgalmasan változatos - és kultúrája óriási. A magyar nyelv egyik "mélyrétege" is türk; a magyarok iránt a török emberekben szó szerint ROKONszenv él. Törökül tanulni szerintem "perspektíva": nemcsak Törökország, az olajkinccsel bíró, dinamikus Azerbajdzsán is olyan terület, amely megközelíthetővé válik általa. Arról nem is szólva, hogy egy - várhatóan - iszlamizálódó Európában milyen hasznát vennéd (de ez csak fekete humor..remélem, legalábbis.) Gün aydin!

2011. okt. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!