Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mijen iskolákat kell elvégezne...

Mijen iskolákat kell elvégeznem, hogy gépészmérnök legyek?

Figyelt kérdés
2011. okt. 24. 19:49
 1/6 reptoid ***** válasza:
93%
Az általános iskolát, hogy megtanulj helyesen írni.
2011. okt. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
érettségi és utána műszaki egyetem
2011. okt. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Általános suli után keress egy szakközépiskolát, ahol van gépész képzés. Ezután elvégezheted a technikusit, illetve egyetemen műszaki karon a gépészmérnökit.
2011. okt. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

Ugyan sokat mondják, hogy szakközépbe érdemes menni, de jellemző, hogy ők sokkal nehezebben veszik az egyetemen az akadályokat, mint egy gimnazista. Tapasztalatból mondhatom, hogy aki szakközépből jön, nagyon szenved a matekkal, meg a többi elméleti tárggyal, és ugyan lehet, hogy ők már rendelkeznek műszaki alapokkal, de azt egy gimnazista is egy év alatt elsajátítja, és nem küszködik a nehezebb, elméleti tárgyakkal. A gimnázium ugyan nem ad műszaki alapot, de a jellege miatt, megtanít hatékonyan tanulni, hiszen a gimnázium során jelentős lexikális tudást kell elsajátítani, ami segít abban, hogy minél hatékonyabban használt a memóriád. Így kevésbé fog sokkolni, mikor 150 oldal anyagot 3 nap alatt meg kell tanulnod. Ja, és azt a rendkívül furcsa jelenséget is tapasztaltam, hogy gondot okoz a szakközepeseknek könyvből tanulni, valamiért sokan közülük nem tudják értelmezni, amit olvasnak. Ennek nem tudom mi lehet az oka, valószínűleg valami rossz tanulási módszerben kereshető.

Én is egy egykori gimnazista vagyok, aki évfolyamelsőként végzete el az egyetemet gépész karon.

2011. nov. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

Én is műszakis vagyok. Nálunk pont, hogy a gimisek hullottak, mint a legyek. Legtöbbjük a műszaki előképzettség hiánya és a tanulási beidegződéseik miatt. Jellemzően magolnak de nem törekednek a megértésre. Kevésbé intuitívak a műszaki területen, mert nem szoktatták őket a műszaki pálya által megkövetelt gondolkodásmódra.

Vizsgára bemagolják az anyagot, de a rá épülő tárgyaknál újra és újra meg kell tanulniuk. Elfogadják, de nem értik a szabályokat, nem látják át az összefüggéseket, nincs egy átfogó szemléletük, nem érzik az ok-okozati összefüggéseket. És a legtöbb szakközép azért nem kisegítő iskola, hogy gond legyen a könyvből tanulással. Egyébként is a jó mérnök ember példából ért. Előbb megtanulja, ha látja működés közben, mint ha oldalakat olvas róla.

2011. nov. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kösz a segítséget. :D
2012. aug. 14. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!