Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csinált ma valaki kémia...

Csinált ma valaki kémia érettségit? Hogy sikerült?

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

igen^^ ismétlőre mentem, én tavasszal érettségiztem le, de akkor 84 lett összességében, és az kevés volt a sotéhoz, egy egész ponttal^^ szóval, szerintem a tavaszihoz képest könnyebb volt, legalábbis a számolásos része, én a kötéstípusoktól a falra mászok, meg a vörösiszapból is elegem van, hát nem belerakták mindkettőt? -.- a választhatónál mondjuk én az A-t oldottam meg, az meglepően könnyűnek bizonyult - aztán ki tudja, miket rontottam el :) nekem a cél az egy minimum 94%-os írásbeli lett volna, de nem hiszem, hogy meglett, a fent említettek miatt... bár, van még egy lehetőségem, tavasszal egy emeltet vállalok akkor már :)

és neked hogy sikerült? melyik volt számodra könnyű, nehéz? előrehozott érettségi volt? :)

18/L

2011. okt. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

előrehozott:)

szerintem nagyon könnyű volt. mondom most, aztán majd hlnap meglátom milyen bakikkal van tele az egészxd az a baj, hogy nagyon dekoncentrált vagyok a vizsgákon. én a pH számolást utálom, de ezek nem voltak vészesek. mondjukna vörösiszapnál nem tudom, lehet elszúrtam. ugye meg volt adva a napi mennyiség térfogata, meg a pH-ja, meg vmi sűrűség, amit viszont nem vágtam. merthogy az első két adatból ki tudom számolni a NAOH tömegét, de mindegy. remélem, 90% fölött lesz. bár évvégén úgyis fogok emeltezni is, de magabiztosabban állnék a dologhoz. szerintem az elmélet nem volt nehéz. csak nem tudtam a maltóz összegképletét. meg még isten tudja, mit rontottam elXd

2011. okt. 25. 23:47
 3/9 A kérdező kommentje:
én is az A-t csináltam választhatóból, mert az nagyon könnyű volt. a másikat meg se néztem:) am én is orvosira akarok memni, de én már annak is örülnék, ha a SZOTE összejönne.
2011. okt. 25. 23:51
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
na, örülök, hogy jónak érzed. :) a vörösiszaposnál nekem is azzal a feladattal gyűlt meg a bajom, dettó. :) amúgy nálam úgy volt idén, hogy másodiknak Pécset jelöltem meg, oda fel is vettek ugyan, de útközben jöttek az indokok, hogy miért is nem akarok oda menni. harmadik volt Szeged, ott voltam szeptemberben, gyönyörű az a város! és rengeteg pozitívat hallottam közben az orvosiról is. komolyan, akkora kedvet kaptam hozzá, hogy azon is elgondolkodtam, hogy azt jelölöm meg elsőnek. :) de végül szerintem marad a semmelweis... még meglátjuk. amúgy én is kíváncsi vagyok holnap a megoldókulcsra... már délelőtt azt fogom vadászni :D no, majd én is megírom, hogy nagyjából hogy sikerült, kíváncsi lennék a tiédre is^^ :)
2011. okt. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

oks, majd jelentkezem:)

amúgy du. kettőkor töltik fel, ha minden igaz.

2011. okt. 26. 00:14
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

no, már meg is lestem. hihetetlen, de 2 óra előtt fél perccel nem volt fent, kettő után 1-2 másodperccel már ott volt. szigorúan betartják, úgy nézem :D

nos, sikerült az esettanulmányban a számolásos feladat!^^ viszont a tesztnél, ahogy sejtettem, nem egy hibám van, pontosan nem tudom mennyi, majd az értékelésnél meglátjuk. és ahogy elnéztem, a számolásoknál is kijöttek a jó eredmények nálam. fú, most nagyon boldog vagyok :) a jól számoltam, 92 % körül kell lennie. remélem nem néztem el semmit ^^" akkor majd várom a te beszámolód is! :)

2011. okt. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

én még nem tudom pontosan, de majdnem hülyét kaptam, hogy hogy sikerült elrontanom esettanulmányban a számolást:S Ha ma reggel így visszagondoltam, és 1 másodperc alatt beugrott a jó megoldás. Persze, hogy ezen mindjárt vesztettem.

hát, én eddig olyan 8 hibapontot számoltam össze, se sajnos mindenképp lesz még.

A kísérletelemzés résznél csak azt írtam, hogy miylen gáz fejlődik, a tulajdonságokat nem (színtelen, szagtalan), ezért ez megint hibapont.

Tulajdonképpen szomorú vagyok, mert mindig a pontatlanságok miatt cseszem el a vizsgáimat:(

2011. okt. 26. 17:22
 8/9 anonim ***** válasza:

sajnálom :/ de most, hogy így mondod, azt a színtelen-szagtalan dolgot én sem írtam oda... akkor nekem sem 8 hibapontom van. pedig úgy megörültem neki :(

egyébként ugyanabban a cipőben járok, mint te. én is mindig olyan kis apróságokon csúszok el, hogy az valami hihetetlen. lásd: a biosz érettségimet. olyan, hogy nem olvastam el rendesen, pontatlan vagy hiányos választ adtam, pedig tudok a kérdésre válaszolni, ott mégse sikerült... és hát, sok kicsi sokra megy, hipp-hopp a 90 %-os helyett lett egy 80. ennyit jelent a dekoncentráltságom, idegeskedésem, figyelmetlenségem.

egyébként kémia középre szerintem 2 óra kevés, legalábbis tavasszal még jól jött volna egy óra.. senki sem tudta befejezni a csoportomból.

de szerintem nem kell most összetörnöd! mondtad, hogy év végén úgyis mész emeltre nem? (vagyis megyünk, mert én is be fogom adni a jelentkezésem rá :) ) szóval az lesz a döntő! ott meg lesz 4 óra rá, plusz addig még van több, mint fél év, az alatt fel lehet készülni, és igazán gyakorlottá lehet válni. úgyhogy ne add most fel, benned is a "csak azért is megmutatom" érzést erősítse, akárcsak bennem az, hogy rossz lett a tavaszi kémia érettségim, az, hogy nem vettek fel. természetes, hogy az önbizalmad kicsit megnyirbálja, de ne rágódj rajta sokat. tudod, kémiásan: vannak hőre lágyuló és keményedő műanyagok. légy az utóbbi, én is arra törekszem! ;) aztán még az is előfordulhat, hogy találkozunk az egyetemen! :) melyik lenne nálad az első? sote vagy szte?

2011. okt. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszi, nagyon aranyos vagy, ez jólesett:) remélem, hogy azért neked is elég jó lesz, az emelt meg még jobb:)) azérf jó tudni, hogy ezzel a dekoncentráltsággal nem csak én küzdök. a világ legrosszabb érzése, amikor a kisujjadból kirázol valamit, de mégsem lesz tökéletes, mert nem voltál elég precíz, vagy kicsit figyelmetlen voltál. az emeltnél amúgy az jobb, hogy ott már nem adnak pontot minden kis hülyeségre, így ha ezeket nem írod le, még nem vesztesz pontot. am megnéztem azt is, és az sem volt nehéz.

nálam első mindenképp az SE-ÁOK( Pesttől kb. 40 km-re lakom), második Szeged. de igazából utóbbi közelebb áll a szívemhez, kicsit már unom Pestet, és nemis tudnék ott élni. de itthonról meg menekülnék:)

2011. okt. 26. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!