Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kaphatnék tanácsot másoddiplom...

Kaphatnék tanácsot másoddiploma ügyben? Mérnök informatika vs földrajz.

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. Szeretnék másoddiplomát szerezni a fent említett két szak valamelyikén. Jelenleg katasztrófavédelmet tanulok. Sajnos ezzel nem lehet elhelyezkedni, keresnem kell másvalamit. Levelező tagozaton szeretnék tanulni. A földrajz a NyME-n van, az informatika a Kecskeméti Főiskolán. Felsorolom az előnyöket és hátrányokat.



Mérnök informatika:


Pozitívum: könnyebb vele elhelyezkedni, szombaton van az oktatás így lehet mellette normálisan dolgozni, érdekelnek a hálózatok, hardverek, informatikához kapcsolódó dolgok, világ éltemben a számítógépen lógtam.


Negatívum: levelezőn csak fizetős képzés indul, a matek nem az erősségem (hármas voltam belőle világ életemben - bár a mostani szakomon is integrálgattunk és deriválgattunk, ilyesmi azt is meg tudtam ezen a szinten tanulni),



Földrajz


Pozitívum: könnyebben megtanulnám, kapcsolatba hozható a mostani szakommal, államilag támogatott, érdekel a földrajz, van kutatási témakezdeményem. Tudnék mellette kriminalisztikát tanulni. Akár lehetnék tanár is.



Negatívum: pénteki oktatási napok (nem lehet mellette dolgozni a mai világban), nem lehet vele elhelyezkedni, kamuszaknak/büfészaknak tartják.



Jó nagy lúzer vagyok. Tudna valaki tanácsokkal ellátni?



Köszönöm!


2011. okt. 31. 19:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát elég nehéz így tanácsot adni. Én inkább a mérnök informatikát javasolnám, az talán még keresettebb, meg ha érdekel is, az már jó. És lehet, hogy fizetős, de később szerintem visszajön az ára. A földrajzzal nem tudom, hogy el lehet-e helyezkedni, de szerintem nem büfészak.
2011. nov. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mérnök infó. Én is oda járok (BME), és hidd el, én se vagyok egy nagy matekzseni, de nem volt különösebb problémám a matekkal.


Ezzel a szakkal tutira el fogsz tudni helyezkedni. Olvasom, hogy van munkád, ez jó, de szerintem valahogy nagyobb biztonságérzetet ad, ha olyan végzettséged van, amivel tutira találsz állást, ha úgy alakulna.

2012. máj. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!