Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ápolás ás betegellátás-gyógyto...

Ápolás ás betegellátás-gyógytornász szakirány? Olyan emberek véleményét szeretném kérni, akik erre a szakra fognak jelentkezni (2012-2013tanév), jártak ilyen szakra, már ebben a szakmában dolgoznak, vagy tudnak róla egy-s mást. Vélemények?

Figyelt kérdés
Vacilálok, hogy melyik iskolát válasszam. Debreceni Egyetem Népegészségügyi Kar, Miskolci Egyetem Egészségtudományi Kar, Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar, Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar, Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar. Jelenlegi ponthatár szerint a Semmelweisre nem vesznek fel, megérné azért próbálkozni? Hiszen a Pécsi egyetem zalaegerszegi szakán 1év alatt 100pontot csökkent a ponthatár, de talán épp ezért fognak most többen oda jelentkezni, és ezért fog felugrani a ponthatár.

2011. nov. 2. 09:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Az ne befolyásoljon,ohgy valhol 100 pontot váétozott a ponthatár. Tanulj és megpróbálhatod a SE-t is.

Egyébként nem könnyű... főleg az élettan gáz elősben.

A Pécsen vgézettekeret keresik külföldön is.

2011. nov. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Te tanulsz/tanultál gyógytornát? Debreceni Egyetem színvonalasabb egészségügy terén, nem?
2011. nov. 3. 20:15
 3/8 anonim válasza:
100%
Szia! Szerintem nem csak az élettan, hanem az anatómia is húzós. De hát e-nélkül mit érne az egész képzés, hiszen ezek az alapok? A szakmai tárgyakat a szakoktatók korrektül leoktatják, azoktól nem kell tartani, főleg, ha az alapozó tárgyakat megtanulod (élettan és anatómia). Én csak a PTE-ről tudok nyilatkozni, mert az Egészségtudományi Karra jártam és szerintem jó a képzés, nekem sikerült elhelyezkedni a szakmában és egyelőre megélek az ott tanultakból. Nem hiszek az egyes intézmények színvonal különbségében, ami Pécs ellen szól, az az elhelyezés, de szakmát nem csak palotában lehet elsajátítani. Szóval és azt mondom, hogy Pécs (ja és a bulik is jók voltak, ami nem utolsó szempont :))
2011. nov. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen segítségeteket! öreülök, hogy végre oylan ember véleményét is hallom, aki el tudott helyezkedni ebben a szakmában, mert eddig csak nehézségekről hallottam(munkahely szempontjából), pedig én úgy gondolom, hogy kiegészítő szakmákkal nagyon szép pálya ez, és így már a kereseti lehetőségek sem a legroszabbak.
2011. nov. 6. 13:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a DE-re járok, sztem nagyon jók az oktatók, nem könnyű a szak, sűrű az órarendünk, de számomra olyan családias a tanszék. :) Azzal kezdte sok tanár, h mindenki mondjon magáról pár szót, miért jött ide, stb. Ilyen nagyobb karokon (pl. TTK) nincs.

Mindig van vmi program: gólyatábor, gólyahét (főzés, kocsmatúra, versenyek, stb.), gólyabál, szakest, koribuli, stb.

Én legutóbb azt hallottam, hogy főleg az egyetemvárosok környékén nehéz elhelyezkedni, de ha vki körülnéz az ország többi részében, biztos, h keresnek gyógytornászt. Egyébként ide is kapcsolatok kellenek, mint manapság mindenhova..

2011. dec. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Na végre :) Valaki...Én is írtam egy "gyógytornászos" kérdést,de senki sem válaszolt még eddig.

Én egyébként éppen most jelentkezek át Szegeden TTIK-ról,aztán gondoltam ismerkedek már,meg beszélgetek kicsit a témában hasonló érdeklődésűekkel. Sok más ok mellett,pl egyébként én pont azért jönnék át, mert TTIK-n tényleg nem foglalkoznak az emberrel,ami azért valljuk be k1va gáz LOL :D :D (már elnézést)

Na de mindegy is,szerintem az ETSZK tényleg sokkal jobb abból a szempontból,h például míg mostani csoporttársaim közül nehezen tudnék olyat mondani aki szereti a szakot,addig az ETSZ.soktól általában azt hallom,hogy szeretik és,hogy a tanárok is jó fejek,nem úgy,mint pl nálunk. És azért az tényleg sokat számít,hogy ott még a régi rendszerekhez hasonlóan,ahogy már előttem is írta valaki, úgymond "családias" a légkör.

Egyébként maga a gyógytornász szakma szerintem nagyon jó,mert sok az elhelyezkedési lehetőség ugye pl kórházak mellett,wellness intézmények,fürdők, fitness termek,stb... Amellett praxist is lehet nyitni,otthon is lehet dolgozni. És,ami a legjobb,hogy külföldön is keresik,és ott meg garantáltan jól keresel vele. (Egy példát mondanék:egyik ismerősöm Franciaországi wellnessfürdőben a fizetését teljes egészében félre tudja tenni,mert csak a borravalókból megél...erről ennyit:))

Az anatómia és az élettan nyilván számon van kérve a szakon rendesen,de szerintem,ha rendesen leadják,megmutogatják akkor nem lehet vele probléma. Már pedig én még Szegeden nem hallottam panaszt a tanárokra,tényleg. Én már nagyon megbántam,hogy TTIK-ra jelentkeztem,és ráadásul csak az 5. félévem után jöttem rá,hogy 1. utálom,2. nem akarok már kutató lenni,3. semmi értelme sincs,mert itthon azzal se keresel. Meg aztán külföldön is max egy laborban ücsöröghetsz egész nap,legtöbbször értelmetlen kísérletekkel. :P Na,de mindegy,most nem ezt akarom lehúzni.

A gyógytornász legalább konkrét foglalkozás,ráadásul te magad is mozoghatsz,ergo egészségesebben élsz,emberekkel foglalkozol,ráadásul szerintem,mivel sok cég alkalmaz egészségügyi dolgozókat,tényleg abszolút nincs kizárva,hogy itthon is jól tudsz keresni vele. (Bár nyilván az ilyen helyekre való bekerüléshez,szerencse,vagy protekció kell) De akkor is! Vannak akik persze mondogatják,hogy nem olyan könnyű vele elhelyezkedni,de szerintem viszont pont,hogy jó,ha más szakokhoz hasonlítod. Azért néha megkérnék egy-egy ilyen embert,hogy akkor mondjun valami "jó" szakot! :P

2012. márc. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Ja még annyit,hogy én Szegedről írtam most nyilván,de szerintem tényleg jó a többi egyetem is. Szegednek ugye mondjuk van egy híre,ha a bioszt,orvosit,stb nézed,ez tagadhatatlan ;)


(Mondjuk megjegyzem én biológiáról jönnék át,mert pl én abban csalódtam,nem igazán arra törekednek nálunk,hogy tanítsanak,sokkal inkább a buktatással,ami szerintem gáz,de hát ez van...Nem ezt vártam Szegedtől,na! De az ETSZ-k ról viszont még tényleg csak csupa jót hallottam,van ápolónak és gyógytornásznak tanuló ismerősöm is,és pl a gyógytornász csajszi kifejezetten imádja. Ő egyébként orvosira ment volna,de most már azt mondja,hogy nagyon örül,hogy oda nem sikerült...)

2012. márc. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Sikerült a felvételi?
2012. szept. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!