Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bursa Hungarica ösztöndíjhoz...

Bursa Hungarica ösztöndíjhoz milyen papírok kellenek?

Figyelt kérdés

Olvastam a pályázati kiírást,és a kötelező mellékletek résznél megakadtam.


2.) Igazolás a pályázó és a vele egy háztartásban élők egy főre jutó havi nettó jövedelméről 2011. július, augusztus, szeptember hónapra vonatkozóan.

(APEH igazolás, nyugdíjszelvény, igazolás gyerektartásról, ápolási díjról, árvaellátásról)


Ehhez bérpapír is elég? és akkor a pályázati űrlapon az egy főre jutó nettó havi jövedelemhez a 3 hónap átlagából számoljam ki? Mert nem ugyan annyi havonta az összeg.


3.) A szociális rászorultsága igazolására az alábbi okiratok:

a) nyilatkozat az egy háztartásban élők számáról a családban betöltött szerepük megjelölésével


Ilyen nyilatkozatot nekem kell íri? Mert van hozzánk állandó lakcímre bejelentve valaki, de nem alkotunk vele egy háztartást.


b) orvosi igazolás a pályázó krónikus, tartós betegségéről (nemleges válasz esetében is)


Most akkor igazoltatni kéne orvossal, hogy nincs tartós betegségem, vagy mi?


Előre is köszi a válaszokat!


2011. nov. 3. 15:26
 1/2 anonim ***** válasza:

"Ehhez bérpapír is elég? és akkor a pályázati űrlapon az egy főre jutó nettó havi jövedelemhez a 3 hónap átlagából számoljam ki? Mert nem ugyan annyi havonta az összeg"


Igen bérpapír kell. Ha eltérő az összeg, akkor az adott időszak nettó átlaga kell.


"Ilyen nyilatkozatot nekem kell íri?"


Igen nyilatkozol arról hogy életvitelszerűen a te háztartásodban ki lakik.Életvitelszerű az aki rendzseres napi tevékenységeit abban a lakásban foyltatja: Ott kel fel ott mos fogat onnan megy dolgozni vagy iskolába, délután oda érkezik haza, ott vacsorázik majd ott fekszik le. Ehhez bejelentés sem szükséges, tehát akár én is lakhatnék nálatok életvitelszerűen bejelentés nélkül is.


"Most akkor igazoltatni kéne orvossal, hogy nincs tartós betegségem, vagy mi? "


Ezt így nem vágom. Nálunk (Zuglóban) ilyen nem volt benne. Bár nálunk van betegség, sajnos...

2011. nov. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat. Végül utána érdeklődtem az önkormányzatnál. Nem kell mindenkit beleírni a háztartásba aki ott lakik, legalábbis nálunk. Mert előfordulhat, hogy valaki oda van bejelentve, de ténylegesen nem lakik ott, tehát az ő jövedelme nekem semmit sem számít. És orvosi papír is kellett, bár még mindig nem értem miért. Nem hiszem, hogy bárki azt akarná hazudni, hogy nincs tartós betegsége, miközben van, úgy, hogy akkor elvileg több esélye van elnyerni az ösztöndíjat...
2011. nov. 11. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!