Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha bevezetik 2012-2013-as...

Ha bevezetik 2012-2013-as tanévtől, hogy 16 éves kortól nem kötelező iskolába járni az azt jelenti, hogy aki 2011-2012-s tanévben elkezdett egy középiskolát 15 évesen akkor rá még azok a szabályok érvényesek, hogy 18 éves korig iskolába kell járni?

Figyelt kérdés
Nem szállhat ki 16 éves korban?
2011. nov. 3. 20:58
 1/7 Darkey ***** válasza:
nem, kirughatnak 16évesen majd:D
2011. nov. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amikor 98-ban bevezették a 18 éves korig lévő tankötelezettséget, akkor felmenő rendszerben volt, tehát a korábban kezdettekre a régi szabály vonatkozott.

A jövőbeli dolgokról semmi konkrét nincs még, de a kormány elképzelései alapján az tűnik logikusnak, hogy azonnal érvényes legyen, mivel a szakképzett diákok mihamarabbi munkába állását akarják ezzel elősegíteni. Nyilván nem akarnak erre 9-10 évet várni.

2011. nov. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Andizsuzsi ***** válasza:

"mivel a szakképzett diákok mihamarabbi munkába állását akarják ezzel elősegíteni"


Ezt nem értem. Hol van 16 éves szakképzett diák? És hova áll mihamarabb munkába?

2011. nov. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Még sehol, de az új terveknek megfelelően már lennének. Hamarabb specializálnák a tanulmányaikat, korábban kezdenék a gyakorlati képzést is. És hogy hova? 1.000.000 új munkahely országa vagyunk...
2011. nov. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Andizsuzsi ***** válasza:
68%

Kedves drinkingstraw's back!

Az a baj, hogy ezek csak elméletek, de a gyakorlat egészen mást mutat. Én ált. iskban dolgozom, az idén beiratkozott elsősök között elvétve van 6 éves, többnyire 7 évesen kezdik meg az iskolát. 15 évesen kerülnek ki. 1 év alatt ki akar nekik bármilyen szakmát is megtanítani? Ennek az intézkedésnek az acélja, hogy aki nem akar tanulni, ne legyen a rendszerben, így kevesebb iskola, pedagógus stb. kell. Aztán hogy ha ezek a fiatalok kikerülnek az utcára... agy az egymillió munkahely valamelyikére...

2011. nov. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tökéletesen igazad van, hogy a gyakorlatban ez így nem feltétlen működne. A 16 évet szerintem ésszerűbb úgy gondolni, hogy 10. évfolyam vége. 17 évet sem írhatnak bele, mert akkor bizonyos diákoknak hiába lesz már meg a szakmájuk 10. után még egy évet járniuk kellene, mert nem feltétlen töltik be addig be a 17. életévüket. Na most egy év potya mire jó? Ez költői kérdés, nem neked szánom konkrétan, csak próbálok a kormány fejével gondolkodni. Muszáj volt nekik a korhatárt alulról közelíteni, nem felülről. A muszájt itt úgy értem, hogyha már mindenképp változtatni akarnak, akkor így logikus.

2 év alatt pedig már azért lehet szakmát tanítani.

Félre ne érts, nem védem a kormány elképzeléseit, csak próbálok reménykedni, hogy hátha nem az általad felvázolt célok vezérlik őket, bár nehéz optimistának lenni. Aztán hogy a gyakorlat mit fog mutatni, hogyan valósulnak meg az elképzelések, azt szerintem még ők sem tudják.

2011. nov. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Igen, neked is van igazad. Bár én úgy gondolom, hogy tisztességesen szakmát 2 év alatt nem lehet tanulni.Az én fiam tavaly végzett villanyszerelőként, 5 éves!! volt a képzés, hát az is erősen túlzás. De szerintem, ha azt akarjuk, hogy pl. egy villanyszerelő ne csak a falat vésni és vezetéket húzni tudjon, hanem komolyabb munkákat is el tudjon végezni, akkor tisztességesen kell(ene) erre megtanítani. Azzal egyébként én is egyetértek, hogy azok, akik nem akarnak tanulni, és csak a rendet zavarják (már ha bejárnak) az iskolába, ne kelljen, hogy ott legyenek. De azok, akik szeretnének, tudják tisztességesen megtanulni a szakmájukat. Valahol itt kellene egyensúlyt kitalálni.
2011. nov. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!