Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért mondják egyszeri elolvas...

Miért mondják egyszeri elolvasás után, hogy megtanulták az anyagot?

Figyelt kérdés

Tavaly kezdtem az egyetemet és egész évben tök hülyének éreztem magam, hogy lassan haladok a tanulással. Mindig kérdezgettem, hogy hol tartasz, naponta mennyit tanulsz stb. Mindig legalább 2 szer olyan gyorsan haladtak, mint én. Én pedig tanultam a jól bevált dedós módszerrel, hogy minden kis részt vissza mondtam minimum 3 szor. Így én még ma is vissza tudnám mondani, hogy mit tanultam. A többiek pedig csak olvasgatják a tanulnivalót.


Ennek ellenére nekem lett a legjobb átlagom.


A tesóm is úgy tanul, mint a többiek, és tőlem kérdezi, hogy hogy tudna változtatni ezen. Akkor most melyik éri meg jobban? Én miért tanulhatok máshogy mint a többi 80 ember?


2011. nov. 5. 08:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Melyik éri meg jobban? Erre őszintén szólva nehéz válaszolni. Nyilván nagyon jó, hogy még most is pontosan emlékszel az egy évvel ezelőtti dolgokra, csak kérdés, van-e értelme. Persze az ösztöndíj meg az átlagok szempontjából jó, de majd amikor befejezed az egyetemet és munkába állsz, akkor majd rájössz, hogy mennyi-mennyi szükségtelen, elavult dolgot tanultál meg. Amit csinálsz majd az életben, annak nagy részét úgyis ott tanulod majd meg, nem az egyetemen.

Ha első olvasatra megértik a lényeget, abból semmi baj nincs, a sok részletre úgyse lesz soha szükséged, csak a zh-n. Az emberek pedig lusta lények, ha dolgoznak is, azt azért teszik, hogy megkönnyítsék az életüket (figyeled, micsoda bölcseleteim vannak szombat hajnalban? :D), az egyetemen is minek tanulnák agyon magukat, ha elég az is. Nem mindenki maximalista.

Nyilván jó, hogy te ilyen szorgalmas vagy, de attól még a többiek sem rosszabbak. Főleg hülyeség ebből kérdést csinálni, hogy melyik a jobb. Nyilván külső megerősítésre vágysz, ezt a csoporttársaidtól nem fogod megkapni, mert ők elégedettek magukkal. De én a helyedben nem is tőlük várnám, nem lehetnek ők annyira fontosak az életedben, ahogy mi idegen fórumozók sem. Ne nekik akard bizonygatni, hogy a te tanulási módszered milyen jó. Ellenben a családod, barátod/barátnőd, közeli barátaid biztosan büszkék rád.

2011. nov. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hátha neked jobbak a jegyeid és meg is marad a tanulnivaló,akkor neked ez a jó módszer, de lehet hogy akik csak olvasgatják, azoknak nem válna be a te módszered.

Azért tanulsz máshogyan, mert neked mások a képességeid.

2011. nov. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Bizony, micsoda bölcsességek! :D


Nem, nem hajtogattam soha senkinek, hogy úgy tanuljon, mint én, mert hát egy fecske nem csinál nyarat (azért Te is figyeled :D). Szóval hülyeség is lenne, ha mindenkit meg akarok változtatni. Csak éppen mindenki úgy gondolta, hogy én csinálom rosszul, végül kiderült, hogy nem. De ezt ők nem tudják, mert senkinek nem mondtam el, főleg a magas ösztöndíjam miatt.

És hát igen, maximalista vagyok, nyáron utolsó vizsganapig ott maradtam, hogy egy 4-est kijavítsak, szóval nem vagyok teljesen komplett én sem. :)

2011. nov. 5. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!