Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » KOllégiumban hogy müködik a...

KOllégiumban hogy müködik a mosás satöbbi?

Figyelt kérdés

Kerestem az oldalon de nem találtam megfelelö válaszokat.

Arra szeretnék választ hogy körülbelül hogy müködnek a dolgok, hogy oldják meg a mosást, fözést meg ilyenek...


2011. nov. 5. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom, milyen koliról beszélünk, én egyetemiről tudok nyilatkozni.


Konyha szintenként közös, a mosógép az kolinként eltérhet, én laktam olyanban, ahol szintenként volt 1, de olyanban is, ahol 9 szintre jutott két darab.


A mosógép zsetonnal működik, ezt párszáz forintért lehet megvenni.

2011. nov. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Koleszonként változik minden. Ha egyetemiről van szó, akkor általában szintenként van konyha, de az sem mindegy, mekkora egy szint. Ha tömegszállásra mész, ahol szintenként van zuhany, stb, akkor ne számíts jobbra, de, normálisabb koleszokban két-három szoba osztozik egyen.

A mosásért van, ahol fizetni kell, de nálunk lépcsőházanként van 3 mosógép (ebből általában kettő működik), ami pénzbe kerül, az a mosószer meg az öblítő.


Ha középiskolai kolesz, semmi jóra ne számíts, fizess be menzára, ha enni akarsz.

2011. nov. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

egyetemi kollégiumról lenne szó..


Ok, szoktatok a kollégiumban fözni is, vagy hogy oldjátok meg, valami olcsó ebédlöben esztek valamit?

2011. nov. 5. 13:28
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
Én őszintén szólva utálok a koliban főzni, idegesít, hogy huszonpár emberrel osztozok a konyhán, átjáróház van, bámulják, hogy mit csinálok..úgyhogy csak akkor főzök, ha nincs más megoldás. Általában otthonról hozok kaját, egy részét a héten eszem meg, a többit lefagyasztom. Az egyetem menzáján is szoktam enni, egész olcsó.
2011. nov. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

ok köszönöm a válaszokat..


Lenne még egy kérdésem :D

Hogy mennyire "éltek együtt" a szoba társatokkal, úgy értem együtt tervezitek hogy esztek/föztök/ mostok meg ilyenek, vagy mindenki a saját dolgát intézi?

Gondolom, függ attól is hogy mennyire barátkoztok össze..

2011. nov. 5. 13:43
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első évben nem jöttem ki a szobatársaimmal, mármint elvoltunk, de mivel ők mind felsőbbévesek voltak, és már 2-3 éve ott laktak együtt, én meg "újonc" voltam, nem nőttünk úgy össze, velük nem közösködtem (de ők egymással igen).


Azóta új koliba kerültem, itt már nagyon jól kijövök mindenkivel, és mosunk együtt, mert így olcsóbb (elosztjuk a zseton árát), és könnyebben kiteszünk egy teli adag mosást, mint egyedül.


Néha főzünk együtt, pl. kitaláljuk, hogy csapjunk egy olasz estet és akkor összedobjuk a pénzt, bevásárolunk, és tök jó esti program főzőcskézni, meg borozni..de ez inkább a szórakozásról szól, a mindennapokban mindenki magának intézi a kaját, de persze megkínáljuk egymást, tehát osztozunk is.

2011. nov. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!