Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Segítene valaki? (bővebben lent)

Segítene valaki? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
jövőre két tantárgyból kell emelt szinten érettségiznem, ha azt akarom, hogy felvegyenek arra az egyetemre, amelyikre szeretném. az egyik történelem lenne, de a másikat nemtudom. biológia fakultációt az én iskolámban nem vállalnak, a matekot meg inkább hagynám. ezért marad a magyar és az idegen nyelv. Mit ajánlanátok, melyikből érettségizzek emelten? azt is hallottam, hogy ha történelem mellé nem érdemes választani magyart. de nem tudm miért.. kérem segítségeteket! :)
2011. nov. 11. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Az emelt töri mellé tényleg nem ajánlott a magyar,mert állítólag jóval nehezebb és többet kell rá tanulni,mint a többi emelt szintű érettségi.(Nekem saját tanárom mondta,pedig nem vagyok rossz magyarból.A mi sulinkban állítólag az utóbbi években senki sem emeltezett magyarból,mert iszonyú nehéz rajta jó százalékot elérni (mondjuk 80%+).És elitgimiről van szó.)

Az én javaslatom az lenne,hogy válassz idegen nyelvet!Angol vagy németet,attól függ melyiket tanulod.

A bioszba és matekba semmiképpen ne vágj bele,ha nem vagy faltos vahy direkt nem olyan speces osztályba jársz,ahol felkészítenek rájuk rendesen.

Egyébként én is jövőre két tantárgyól fogok emeltezni,bioszból és kémiából.

Sok sikert Neked :)

2011. nov. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*faktos vagy akart lenni bocsi :)
2011. nov. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

akkor azt ajánlod, hogy idegen nyelvből??

köszönöm a válaszod! :)

2011. nov. 12. 17:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen.:)
2011. nov. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
szerintem pedig nagyon jól gondold meg. az idegen nyelv emelt szinten nehéz, hiszen rengeteg emelt nyelvtani szabályt magadba kell tömnöd és még helyes alkalmazás is, a végén azt is elvárják, hogy szinte anyanyelveden beszélj.a szóbeli része pedig katasztrófa :)..pfff.. nálunk sokan tettek emelt magyart és nem panaszkodtak. mondjuk nem tudom mennyire vagy jó az adott idegen nyelvből, de gondold meg én azt mondom :)
2011. nov. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!