Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy ilyen tanárral mit lehet...

K.lau13 kérdése:

Egy ilyen tanárral mit lehet csinálni? És miért ilyen köcsög? (többi lent)

Figyelt kérdés

Hosszú, de léccci olvasd el, nagyon fontos, nem tudom, mit csináljak!


Az angol tanárom negyedik óta tanít(most vagyok hetedikes), előtte harmadikba egy évig egy másik tanárnő tanított, és őt mindenki tökre szerette, meg nagyon jó tanár. Aztán negyedikbe elosztottak minket jó tanulókra meg rossz tanulókra angolból, és a rossz tanulóknak maradt a harmadikos tanárnő, nekünk, a jóknak meg lett egy új. És ez a mostani tanár egyszerűen nem tanít semmit. És nem csak úgy mondom, mert én jobban tudom, de eddig az összes létező diákja azon panaszkodott, hogy nem tanít. És tényleg nem. Három éve tanít mibnket, és mindhárom évbe ugyanazt tasnultuk, a két igeidőt(az egyszerűt meg a folyamatosat) mikor állítólag 12 igeidő van az angolba. Meg a melléknevek fokozását. És ennyi. És minden évben leírjuk ugyanazt as vázlatot legalább 15-ször, és szövegel állandóan valamit a kínai nagyfalról, meg ilyenek. Szóval mindent csinál, csak nem angolt tanít.


És van egy nagyon jó barátnőm egybe osztálytársam, Bettinek hívják, és ő olyan... nem tudom, szóval ő mindent tud csinálni, énekelni, rajzolni, téáncolni, meg ilyenek, mindent. És angolból is nagyon jó, és ő a tanár kedvence. Engem meg utál a tanár, meg még két lányt az osztályból. Nah és ősziszünet előtt volt még, hogy angolon(négyesével ülünk - én meg egyik barátnőm ülünk egymás mellett, meg Betti és egy másik lány is egymás mellett egy asztalnál ülünk így négyen) és Betti, meg a másik lány, úgy röhögtek, hogy már vörös volt a fejük meg könnyezett a szemnük meg minden, és EZT LÁTTA A TANÁR, és mégis rögtön elkezdi, h: A laura merg a niki(ezek vunk mi) hagyjátok abba, mert beírok!!!

meg ilyenek. Pedig mi meg meg se szólaltunk, tök csöndbe ültünk. És akkor mondjuk, h:

_ de tanárnő, a bettiék röhögnek, nlzze meg, tiszta vörös a fejük...

- Áh, hát a Betti!? Hát a Betti az neeem - és ezt így mondta.

Meg egyszer volt olyan, hogy nem voolt ott a füzetem, és ő - gyerekews módon - még mindig feketepontokat osztogat, és öt feketepont egy egyes, és azt monta, hogy nekem kijött az öt, és beírta az egyest, aztán meg óra végén láttuk, h nem volt feketepontom(mer odam,entünk mittudoménmiért a tanári asztalhoz és láttuk a naplót) h akkor írt be kettőt, és arra adott egyest. Persze ezt tudom, h a füzet mi9att is lazán adhatott volna ergyest, de legalább megmagyarázta volna, h akk ezt most mért így csinálja. Am úgy is ez a feketepontozás egy nagy marhaság.

Meg úgy lenéz minket, mintha ovisok lennénk,, ,és úgy beszél(mikor hülyeségből annyit mondunk a másikra, h de hülye vagy) rögtön elkezdi, h:

"Jaj, gyerekeim, ne bántsátok egymást, meg ne beszéljetek csúnyán"...


Na de ezek nem is lénybegesek, amivel a loegjobban kiakaszt, mindig megkérdezi, h ki hova akar menni középiskolába, aztán meg mindenkinek kiköti,k h oda nem mehet, és ezt nem csinálhatja. Múltkor másr órqa vége volt, és beszélünk a lányokkal, és mondom, h én író akarok lenni, erre a tanár: Újsághíró? mondom: nem, csak író. erre a tanár: Héát de te nem lehetsz író! Neked újságírónak kell lenni! én: de tanárnő, én regényt szeretnék írni... tanár: Nem, nem, te újságíró leszel, és majd maximum kétévente írhatsz regényt, és akkor jól van...

Hát montam magamba h nincs jól, meg ő biztos jobban tudja, h én mit akarok csinálni, persze, hogyne, lés majdf ő azt eldöönti, igen, úgy van!!!

Nagyon tud idegesíteni. Meg azt is megmondja, h pl: Jaj, ezster, hát ne foglalkozz te az ádámmal, mert az ádám nem érdemel meg téged" ezt szó szerint így... és beleszól a "magánéletünkbe", meg ilyenek. Pl mondom, h pénteken nem leszek suliba, és kérdezi, h mért, és akkor mondom, h családi program lesz, kérdezi h milyen, mondom h hát.. megyünk valahova. na most egy ilyenből más t6anár ugye simnán rájön, h nem akarom elmondani, meg mnem az ő dolga, de ez csak faggat, meg minden, amíg nem kénytelen azt mondani neki az ember, h tanárnő, ez csak rám tartozhik, vagy vmi ilyesmi.


És télleg nem tanít egyszerűen semmit. Minden tanár, gyerek, szülő, panaszkodik rá az igazgatónál, de az meg nem csinál semmit. És így szintze senki nem tud semmit. Meg nővérem mondta(mikor tanult velem, mert ő is korrepetált pár éve gyerekeket angolból, meg volt is londonba) h nem jó a kiejtés se, meg h ,nagyon keveset tudok ahoz képest, h hetedikes vagyok, és a könyv jó, csak a tanár nem az. íÉs nmégegysszer, nem én vagyok a lusta, mert egyszerűen mindenki ilyen, h nem tud szinte semmit angolból. M?eg nem tud leírni ez a tanár angol szavakat, medg szótár kell neki, és van olyan angol szó, amit rosszul tanít, éás az egyik előző nyolcadikos osztálya javította ki. Akkor ki tudja, mit tanít még rosszul?

Jah igern és én meg még egy jópáran minimum középfokú nyelvvizsgát szeretnénk, de ez így lehetetlen...


Szerintetek mit lehet csinálni vele?

Várom a válaszokat! Normálisakat lécci!!!



jah és bocsi a rengeteg helyesírási hibáért, de gyorsan írtam... ://


2011. nov. 13. 20:54
 1/9 A kérdező kommentje:

és nem képes úgy fölöltözni, hogy ne lássanak be a gyerekek a ruhája alá, bizonyos embereknek elég megrázó élményeik vannak ezzel kapcsolatban...

szerintetek valamiélrt esetleg kirughatják, már persze ha az igazgató is észreveszi, hogy milyen? följelenteni úgysem lehet semmiért... egyelőre nem csinált olyasmit, amiért ezt lehetne...

2011. nov. 13. 21:11
 2/9 anonim válasza:
100%

Hát, van egy rossz hírem. Semmit. :/


Hacsak nem tesz valami konkrét szabálytalanságot, amire konkrét bizonyítékod van, akkor semmit. Az, hogy beleszól az emberek magánéletébe egy szar dolog, de sajnos nem törvényellenes. A kivételezés szintén.


Én is szoptam ezzel, csak én középiskolában.

2011. nov. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
tegyétek pokollá az életét ;)
2011. nov. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Kisértetiesen hasonlít az én angol tanáromra. Vegyél külön órákat angolbol, én is ezt tettem (meglátod segíteni fog). Tudom mondhatod, hogy ez nem ér, mivel vki külön tanár nélkül is a suliban megtanul angolul (de ez van, te nem tehetsz róla). A piszkálásait pedig ne vedd fel annyira(nevesd ki megadban). Remélem segítettem vmit.
2011. nov. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

első: köszi a választ :) nem vagyok túl rendes, de én azért remélem, csinál valami szabálytalanságot... hát, végül is... még másfél év...

második: köszi a választ:) xdxd... pontosan azt próbáljuk :D

harmadik: köszi a választ neked is:) hát, akkor szerintem majd megkérem a nővérem, hogy segítsen... már ha lesz rá ideje... háth... igen, akkor ez van, de háth akkor majd tanulok valaki mástól

2011. nov. 13. 22:01
 6/9 A kérdező kommentje:
jah igen elmaradt: majd igyekszek nevetni rajta... csak sajnos olyan vagyok, hogy sok mindenen akár ok nélkül idegesítem magam... de ez egy jó ötlet, majd próbálok lazítani :)
2011. nov. 13. 22:03
 7/9 anonim ***** válasza:
ez melyik suli?
2011. nov. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van egy ilyen tanárom, de azon kívül, hogy idegesítjük, nem lehet vele mit csinálni. (De ezt is úgy kell, hogy nehogy a végén te húzd a rövidebbet:)) Talán mesélhettek róla az igazgatónak, de nagyon nem lehet vele mit csinálni, mert attól, hogy értetlen és idegesítő, tényleg nem tett semmi törvényelleneset. Szerintem is kérd meg a nővéred, hogy tanuljon veled és akkor majd talán többet fogsz tudni. Hát...sok sikert hozzá:)
2011. nov. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

a Szatymazi Általános Iskola... vagy: SZ.K.T.T.K.I. Szatymaz, ha így jobban tetszik :))


majd megpróbálunk beszélni az igazgatóval, bár ő inkább az angol tanárt "pártolja"://


oké, majd beszélek nővéremmel, nemsoká találkozunk úgyis... és köszi a választ :)

2011. nov. 14. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!