Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok olyan hasznos tanulás...

Tudnátok olyan hasznos tanulási technikákat írni, amivel aránylag gyorsan el tudok sajátítani "bemagolós" tételeket?

Figyelt kérdés

Sajnos időm nem sok van, mert heti 40 órás munka mellett járok suliba, de lassan itt a vizsgaidőszak és egyre jobban félek. Szoktam esténként olvasgatni a tankönyveket, jegyzeteimet, de sajnos nem túl hatékonyan, mert sokszor már közvetlen az elolvasás után nem tudom, mit is olvastam. O.o

Szeretnék tőletek tanácsokat, ötleteket kérni, hogyan fejlesszem tanulási képességeimet úgy, hogy a tanulásra max. 2-3 órám van, heti 3 (legfeljebb) 4 alkalommal (mert a házimunkát se csinálja meg helyettem senki) :P

Köszönöm, előre is a segítő szándékokat. :)


Ja, és majdnem elfelejtettem, hogy a puskázást ne javasolja senki, mert ahhoz sajnos én nagyon béna vagyok, akármilyen módszerről is van szó... :P


2011. nov. 14. 16:00
 1/2 anonim ***** válasza:
pedig pont az lenne a lényeg, hogy úgy olvass hogy odafigyelsz mit olvasol, mert utána fogsz egy papírt és vázlatot készítessz, tehát pl leírsz 10 kulcs mondatot, amiből eszedbe jut majd a körítés, ehhez pedig az kell h párszor eolvasod odafigyelve, kikell kapcsolni TV, net, meg minden zavaraó tényezőt. másképp nem lehet hajrá!
2011. nov. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Sajnos a TV, net használaton nem tudok többet csiszolni, mert eddig is minden zavaró tényezőt kiiktattam (kivéve páromat, de ő ilyenkor nem szokott zavarni, csak járkál fel-alá). Sajnos a legnagyobb gond, hogy fáradt vagyok már olyankor, amikor leülök tanulni, de kénytelen leszek valahogy mégis memorizálni a tételeket, mert vizsgán nem lehet "ööö"-zni meg "hát"-ozni :)
2011. nov. 17. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!