Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozatomhoz keresek...

Szakdolgozatomhoz keresek segítséget, ki tud nekem kicsit, aki már írt ilyet? Turizmus vendéglátásos vagyok. és eléggé beparáztam.

Figyelt kérdés
Meg kéne keresnem azt a helyet, amiről szeretném írni a szakdogát, meg oda akarok menni gyakorlatra is januártól, de nem merem felhívni őket, mert mégis mit kérdezzek tőlük? vagy a telefonban hogy mondjam mit/kit szeretnék kérni??? össze se tudom fogalmazni a gondolataimat, még a hipotézisre is millió és egy ötletem van, de csak rövidke mondatokban, feltételezésekben, hogy kaparjam ebből össze amit akarok? szakdogalényege lenne egy fürdő gyógy- és wellness lehetőségeinek fejlesztése (?!) és ehhez kellene valami hipotézis amiből kiindulhatok, de hetek óta csak rágódom, nem tudok lépni, és tiszta görcsben vagyok miatta... :(( valaki kis útmutatást help lécci, konzulensem csak annyit mondott: tartalomjegyzékkel menjek vissza legközelebb... Help, aki már írt, nemtudom merre és hogy lépjek!!! :(
2011. nov. 21. 10:49
 1/8 anonim ***** válasza:
4%
Büfészakra jársz, és még egy telefont sem tudsz elintézni? Broáf. Menj inkább utcát seperni!
2011. nov. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem írtam, most írom, igaz más szakon, de nem is ez a lényeg.

Ha tudod, hova mennél, akkor a telefonban az igazgatót kérd, kis helyen ő lesz az illetékes, nagyobb helyen meg úgyis megkérdezik, milyen ügyben, te mondod, hogy szakmai gyakorlat ügyében, erre ők vagy kapcsolják, vagy azt mondják, hogy jaa, hát akkor a személyzetis Ágikát kapcsolják.

Velük megbeszéled, hogy legyen a szakmai gyakorlat, lehetőleg minél előbb kezdj neki. Amikor bemész személyesen megismerkedni velük, akkor mondd el, hogy szeretnéd, ha segítenének a szakdogában is, onnan már könnyű dolgod lesz.


Az a lényeg, hogy mielőbb telefonálj, ha nem órán ülsz épp, akkor pl. most!

2011. nov. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Számtalan tippet, tanácsot illetve segítséget találhatsz a szakdolgozatodhoz az interneten. Ha még eddig nem tetted volna meg. A másik ami segíthet, próbálj keresni-olvasgatni más szakdolgozatokat, ez is sokat segíthet. Jó hipotézist csak akkor tudsz felállítani, ha ismered a témát. Elvileg olyannak kell lennie, amire nincs közismert, illetve, egyáltalán nincs válasz a szakmában. És nem nyilvánvaló dolgokra kérdezel rá. Egyébként meglátásom szerint ez nagyon ritkán valósul meg Bsc, msc szakokon. Szóval nyugi. Amikor én írtam az első szakdogám nagyon sokat segített az a tanács hogy, a szakdolgozat íráskor, külön külön, kis apró szakaszokra, részfeladatokra bontsd a munkád, így mindig látod a fényt az alagút végén. A Konzulensed véletlen nem témavázlatra gondolt tartalomjegyzék helyett? A helyett pedig nyugodtan hívd fel, semmi cink nincs benne, sőt akár még megtisztelő is lehet hogy szakdolgozat témává vállnak :). Még valami a hipotézishez, fontos hogy ne akarj nagy kérdésekre sem válaszolni. Csak apró, finomságokra, de azokra tényleg, és pontosan megfogalmazva. feltételezve, pontosan írd le. (Én pl, az elsőben 3at állítottam fel, de igazán nem volt forrásértéke egyiknek sem). Remélem tudtam segíteni. Sok Sikert :)
2011. nov. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Még valami, nem minden intézményben ill. konzulensnél követelmény a hipotézis(nem tudom miért...), Szóval először lehet ezt kellene tisztáznod a konzulenssel.
2011. nov. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A többiek már írtak hasznos tippeket, én csak annyival egészíteném ki, hogy ne aggódj, a hipotézis az, ami először megvan, de az utolsó percig változik. :D
2011. nov. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%

Mit mondjak ha már diplomád lesz és ennyire képtelen vagy a világban boldogulni mit is akarsz?


fogod felhívod a leendő helyed bemutatkozol és elmond,hogy oda szeretnél menni gyakorlatra fogadnak-e

a többit pedig írd le egy papírra vagy kettőre.



a hipotézisekhez pedig mérd fel a terepet előbb. és aztán állítsd fel,hogy pl mit miért kellene fejleszteni, vgay egyéb amit akarsz.

2011. nov. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A szakdolgozathoz nem tudok hozzászólni, de ha nem szereted a telefont, akkor írj először egy e-mailt. Én így kezdtem, aztán jött a személyzetis, majd az ottani laborvezető. Már a szakmai gyakorlatra jelentkezéskor mondtam neki, hogy szeretnék valami olyannal foglalkozni ott, amire a szakdogát is építeni lehet.

Szóval az e-mail már csak annyiból is jobb, hogy te is össze tudod szedni a gondolataidat, akár pontokban leírva a kérdéseket, és nekik is van idejük összeszedni a kért információkat, egyeztetni illetékesekkel, hogy akarnak/tudnak-e vállalni, és azután válaszolnak, hogy igen/nem.

2011. nov. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítő válaszokat, most megnyugtattatok és kaptam pár jó ötletet, amit azthiszem meg is valósítok!!! :)

Egyébként meg a bunkóknak üzenem, h nem a telefonálással/kapcsolatfelvétellel van a baj, hanem h bizonytalan vagyok még dolgokban, kevés infót kaptam sulitól, és egy nagyobb lelki atrocitás ért nemrég, ami miatt padlón vagyok és mindenen begörcsölök... de minek is magyarázkodok... :PP


Egyébként köszönöm, azt hiszem holnap telefonálok is! :))

Puszi érte mindenkinek! :))

2011. nov. 21. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!