Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakmát lenne érdemes...

Milyen szakmát lenne érdemes kitanulni?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, másodéves orosz szakon. Nagyon szeretnék váltani és valami mást tanulni, mert sajnos rá kellett jönnöm, hogy nem szeretnék olyan területen elhelyezkedni, ahol ez a szak szükséges lenne. Régóta gondolkozom, hogy bele kéne fogni valami olyasmibe, aminek értelmét látom és főleg, amit élvezek is. Az utóbbi években nagyon magam alatt vagyok, és rájöttem, hogy ennek nagyrészt az az oka, hogy semmi célom azzal az egésszel, amit csinálok, és teljesen belefásultam mindenbe.

Jó lenne, ha valami szakmát szerezhetnék, amivel el lehet helyezkedni a későbbiekben.Szeretnék valami olyat tanulni, amivel kicsit kreatívabb, gyakorlatiasabb foglalkozásom lehetne, ahol nem kell egész nap egy irodában ücsörögni.

Több nyelven is jól beszélek, ha ez számít valamit.

Mit érdemes tanulni? Sokmindenen gondolkoztam, de szinte mindenre azt írják, hogy nem lehet megélni belőle, túl sok ilyen szakmájú ember van, stb...

Tudnátok tanácsokat, ötleteket adni?

Előre is köszönöm mindenkinek. :)


2011. nov. 22. 12:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Persze, hogy számít, hogy több nyelven is jól beszélsz! Elmondom, hogy azok közé a kevesek közé tartozol Magyarországon, akik több nyelven is jól beszélnek! Nagyon nagy érték ez, amit ki kell használni, pláne, ha szereted az idegen nyelveket!

Szerintem nagyon sok szakma van, ami nyelvtudást igényel. Ha szeretsz emberekkel foglalkozni, akkor javaslom az idegenvezetést, turisztikát, vagy ha inkább 1 helyben szeretsz ülni, akkor valamilyen Shared Service Centert, ahol mindig keresnek több nyelven beszélő embereket, Call Center vagy egyéb állásokban kevés szakmai tapasztalattal. Ha diplomád van könnyen be tudsz kerülni ilyenekbe, sorra nyíltak és még most is ilyen szolgáltatói központok nálunk.

Szerintem csináld azt, amit a leginkább szeretsz, ha még nem tudod, hogy mi lehet az, akkor az állásinterjúkon részletesen mondasd el, hogy miből áll a munka. És ha úgy gondolod, hogy szeretnéd, csapj bele! Ne azzal foglalkozz, hogy meg lehet-e élni belőle, mert a mai világban minden nyelveket beszélőnek rendes fizetése van!


Sok sikert! :-)

2011. nov. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :)
2011. nov. 22. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!