Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Más is tapasztalt hasonlót...

Más is tapasztalt hasonlót verstanuláskor?

Figyelt kérdés
Amikor verseket kellett tanulnom, az első nap általában eljutottam addig, hogy az egész szöveget végigtudom mondani, még ha rettentő lassan és akadozva is, azután pár nap elteltével sokkal jobban ment a felmondás, még akkor is, ha azóta egyáltalán nem gyakoroltam. Mással is volt ilyen? Erre vajon mi a magyarázat?
2011. nov. 23. 02:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Van egy olyan mondás, hogy aludni kell rá egyet. Mit jelent ez? Ha egy kérdést nem tudsz azonnal megoldani, másnap nagyobb esélyed van rá, hogy megtalálod a megoldást. Ez azért van, mert alvás közben a napközben szerzett információk feldolgozódnak, mintegy megemésztődnek. Ezért jó, ha egy feladatot ha nem tudsz megoldani, akkor nem kell feladni, hanem másnap vissza kell rá térni, ill. pár nap múlva. Sőt, még hosszabb idő után is érdemes ezt a visszatéréses módszert alkalmazni, nálam előfordult, hogy ezzel a módszerrel egy matematikai feladatot fél után sikeresen megoldottam, pedig közben semmilyen a feladattal kapcsolatos új infóhoz nem jutottam hozzá.
2011. nov. 23. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, az agy valóban fura jószág. A beszippantott dolgok ülepednek, rendeződnek, de ehhez idő kell. Azért néha nem árt egy kis impulzus a hatékonyság növeléséhez. De az is igaz, ha valamit nagyon akarsz, az agy úgy tiltakozik, hogy nem ad választ. ha békén hagyod, majd magától reagál. Biztos voltál úgy, hogy valamit nagyon akartál mondani, de sehogy se jutott eszedbe. Aztán később, mikor nem gondoltál rá, beugrott. Ez így működik.
2011. nov. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Helyesen:


Sőt, még hosszabb idő után is érdemes ezt a visszatéréses módszert alkalmazni, nálam előfordult, hogy ezzel a módszerrel egy matematikai feladatot fél év után sikeresen megoldottam, pedig közben semmilyen a feladattal kapcsolatos új infóhoz nem jutottam hozzá.


Kimaradt a szövegből az „év“.

2011. nov. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Velem is ez szokott lenni.Azért van,mert "leülepedett" a vers az agyadban. :D
2011. nov. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!