Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Már leérettségizettektől az...

Már leérettségizettektől az lenne a kérđésem, hogy szerintetek le lehet-e úgy 5ösre,80%fölöttre szóbelizni és/vagy írásbelizni érettségin történelemből, hogy csak a megadott tételsor tételeit dolgozom ki, tanulom meg 100%-ra?

Figyelt kérdés
Az a gond két hónap után egy témakörre sem emlékszem amit iskolában tanítottak, főleg amit gimnázium első osztályában, pl ókor.
2011. nov. 27. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
szóbelire csak abból kell felkészülni, írásbelire nem biztos hogy elég de több a semminél
2011. nov. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az írásbelire józan paraszti ész kell. Ha nincs, akkor akármennyit tanulsz, úgy is szar lesz. Ha meg van, akkor evés tanulással is megírható ötösre.
2011. nov. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én úgy érettségiztem le töriből 85%-ra, hogy írásbelire egyáltalán semmit sem tanultam, csak a forrásokra, atlaszra meg ált.műveltségre támaszkodtam, szóbeli előtt pedig minden tételt egyszer elolvastam, aztán jónapot. Meg lehet csinálni simán, persze csak ha megy az értőolvasás (források miatt), meg találékony vagy, és nem görcsölsz rá a dolgokra, hogy húúú most erről fogalmam sincs, hanem szépen nekiállsz atlaszban utánanézni pl.

20/L

2011. nov. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nos , ha a szóbelit megtanulod jól az már egy jó alap , a források képek egyszerűek OKTV után én a emelt forrásokon/képeken is csak nevetni tudtam , viszont bekaphatsz 1 olyan témát amit nem tudsz vagy nem szeretsz , ebből kifolyólag alapműveltséged sem terjed ki rá abba érdemes belepillantani.
2011. nov. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az első részbe ott vannak a források meg minden egyéb,de az esszékhez kell azért valamennyit tudni kell az adott témáról főleg a hosszúhoz.
2011. nov. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!