Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A környezetgazdálkodási...

A környezetgazdálkodási agrármérnöki képzés és a gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnöki képzés közt mi a különbség?

Figyelt kérdés
Nem is csak az oktatásra vagyok kíváncsi, hanem pl. melyik a keresettebb, melyik a piacképesebb és melyik a hasznosabb.
2011. nov. 30. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom kaptál e már rá válasz, de ha nem akkor most leírom, szerintem mi. A gazdasági és vidékgfejlesztési agrármérnökök főként gazdasági tárgyakat tanulnak, emberi erőforrás, makro-, mikroökonómia, vállalatirányítás és ilyenek, míg a környgazdosok ezeket nem tanulják részletesen. Mindkét szakon megvannak az alapozó agráros tárgyak de a környgazdosok inkább a környezetvédelmes, termőföldre is kijutós emberek lesznek míg a vidékfejlesztésesek többnyire egy képen a gazdasági, vállalatirányítási részeket végzik, eus pályázatok stb. Teljesen más a kettő, attól hogy agrármérnök. Mondjuk nekem csak az egyikről vannak tapasztalataim, a másikról csak hallottam. A gvf-en több a matek is. Nagy vonalakban ennyi. Tájékoztatóban, felvin, felvételis előadásokon mondják/ mondták már gondolom.
2011. dec. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tapasztalatod leírnád, mert képtelen vagyok eldönteni melyikre lenne érdemesebb mennem ?
2011. dec. 20. 12:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Én csak a környezetgazdálkodási agrármérnök szakról tudok mesélni. Nővérem jár oda. Ő szereti. Agráros tárgyakat tanulnak főként, e mellett környezettechnikát, remediációs dolgokat, szennyvízkezelést, hulladékgazdálkodást, környezetvédelemmel kapcsolatos dolgokat, alap agráros dolgokat mint a növénytermesztés, állattenyésztés, műszakis alapismereteket (bár ezt a gvf-esek is), természetvédelem, vízgazdálkodás, talajgazdálkodás, korszerű földhasználat stb. Az elhelyezkedésről ő se tud többet mint amit a felvin leírtak. Hány kérdést írtál ki erről? Csak mert szeptember óta van egy csomó:D A gazdaság és vidékfejlesztésről csak hallottam, mert egy távolabbi ismerősöm oda jár, arról amit tudtam leírtam. Hova szeretnél jelentkezni? Otthon is gazdálkodtok vagy csak ezek tetszenek? Amúgy ahol néztem, ott forma forma volt a ponthatár. Vagy nem szeretnéd mind a 2-őt beírni a jelentkezési lapra? Tájékoztatón voltál?
2011. dec. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amúgy, csak hogyne stresszelj ennyire rajta (bár nem tudom mennyire foglakoztat) a nővérem mikor jelentkezett, nem igazán tudta mit is fog tanulni. Aztán megtetszett neki és nem hagyta ott. Sokan nyúlnak mellé elsőre, és ez nem akkora baj szerintem (bár a szülők szerint igen:D) Ha egy karon vannak, akár az egyikről át is mehetsz a másikra ha nem tetszik. Legalábbis a legtöbb helyen lehet. Lehet karon belül is találsz olyat, ami jobban érdekel. Nővérem ezen a szakon majd csak a 2. év végén kapizsgálta mivel is fog foglalkozni. Lassan végez, de még mindig nem tudja 100%-ban. Na hát sok sikert a felvételihez. Ha kérdésed lenne, írj nyugodtan:)
2011. dec. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én környezetgazdálkodási agrármérnöknek tanulok, és anno én is erre a kettőre jelentkeztem, a Corvinusra. Nekünk az egész oktatás a budai campuson van, a GVAM-osok (így rövidebb:)) úgytudom a közgázon vannak, és átjárnak ide. Az előző válaszoló jól leírta szerintem a szakot, annyit tennék hozzá, hogy nekünk is vannak közgázos tárgyaink, de kevesebb mint a GVAMon. És nálunk sok növényismeret is van, ugye a kar profilja miatt, sajnos. Valamint nálunk lehet szakosodni vidékfejlesztésre, én is oda fogok,ha minden igaz, úgyhogy eléggé összemosódik a néha a két szak. Ha kell valami segítség írj nyugodtan.
2012. márc. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!