Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik szak jobb? Gondolok...

Melyik szak jobb? Gondolok itt nehézségekre, később elhelyezkedésre és fizetésre! Ha valaki valamelyik szakra jár és tudna írni róla pár sort azt megköszönném!

Figyelt kérdés

Erre a háromra gondoltam:Ápolás és betegellátás-ápoló szakirány,Óvónő és gyógypedagógia.

Válaszokat előre is köszönöm!


2011. dec. 8. 12:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Óvónőt tudom: a szak maga könnyű, ha bírod a gyerekeket, akkor a munka sem túl megterhelő, viszont a kezdő fizetés nettó 79 ezer. Ennél, ha egy kicsit is értelmes vagy, érettségivel is jobban keresel.
2011. dec. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gyógypedagógiára voksolnék. Az az egyetlen, amiben a saját lábadra is állhatsz, ha szükséges.
2011. dec. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bele gondoltál abba, hogy mit is csinál egy ápoló?

Magatehetetlen embereket fürdet, pelenkáz, kimossa alóluk szart. Szó szerint.

Mindezt úgy, hogy alig kap érte fizetést. Ált. kevesen is vannak egy osztályon, így egy ápolóra rengeteg beteg jut.

Mire végigpelenkázod a betegeket, kezdheted elölről.

Persze a hozzátartozók is téged csesztetnek, ha a nagyi a pisijében fekszik. Ami persze érthető is, viszont az ápoló sem tud egyszerre több beteget ellátni.


Mondjuk külföldön jobb a helyzet és a fizetés is. Vagy akár el lehet menni idősekhez házhoz is, úgy biztosan jobb a fizetés.


Ezzel egyébként (bár tudom úgy tűnik), nem lebeszélni akarlak. Csak gondold át, hogy tényleg tudod-e mit akarsz vállalni. Mert ha utólag jössz rá, akkor nagyon hamar kiégsz....


Anno én is megjelöltem második helyként, de ahogy jobban beleláttam az ápolók helyzetébe...hát nem választanám, az tuti.


De ha mégis emellett döntesz, akkor csináld szívvel-lélekkel, mert szép szakma!

2011. dec. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!