Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kire vonatkozik, hogy nyelvviz...

Dugoczy kérdése:

Kire vonatkozik, hogy nyelvvizsga nélkül is kiadják a diplomáját? A régebbi hallgatókra is, mondjuk akik már 5-8 éve végezetek?

Figyelt kérdés
"Mentesülhetnek a nyelvvizsga–kötelezettség alól azok a felsőoktatásban 2013-ig végzett hallgatók, akik három év után nyelvvizsga hiányában nem vehetik át diplomájukat – többek között erről döntött a Fidesz oktatási munkacsoportja és az oktatási államtitkárság."
2011. dec. 9. 09:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez most valami vicc? Mármint most egyszerre az idézetre és a kérdésre is értem.

Aki 3 év alatt nem teszi a szükséges nyelvvizsgát, mikor azon múlik a diplomája, miért dobják csak úgy oda neki?

Az 5-8 év meg nagyon súlyos, aki annyi ideje nem tudta átvenni a diplomáját, annak már nem is adnám ki soha.

2011. dec. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy igen mentesülhetnek.De csak akkor ha a főiskola/egyetem is rábólint.Ez egy lehetőség, hogy kiadhassák a bent maradt diplomákat,de nem kötelező szóval nem szabad még készpénznek venni őket, mert belső saját hatáskörüket meghatározhatják.
2011. dec. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Igen ők is megkapják. Reméljük elfogadja az ötletet minden szerv akinek döntenie kell róla.
2011. dec. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Azért kell megadni a diplomát nyelvvizsga hiányában is, mert MAGYARORSZÁGON, akik 4 évig felsőoktatásra jártak és sikeresen leállamvizsgáztak jár nekik a diploma, mert nem nyelvtanárok lesznek, hanem annak a képzésnek a szakemberei, amiből sikeresen államvizsgát tettek. Ha valaki kiakar menni külföldre, legyen nyelvvizsgája. így is sok a kivándorlást, nem kell erőltetni a nyelvvizsgával a még több kivándorlást.
2011. dec. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!