Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék minél gyorsabban...

Hogyan tudnék minél gyorsabban leérettségizni?

Figyelt kérdés
5 évem van abból a másodikat taposom mert előkészítős vagyok. minél gyorsabban le akarom tenni az érettségit? hogyan lehetne ezt megvalósítani? hallottam ilyen előrehozott érettségiről is... de csak a nevét :D
2011. dec. 12. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha teljesíted az iskola követelményeit (teszel osztályozóvizsgát), akkor jelentkezhetsz korábban érettségire. Például előre megtanulod a 11-12.-es tananyagot valamelyik tárgyból, jelentkezel osztályozóvizsgára 10.-ben, és jelentkezhetsz utána érettségire is. Szerintem nem éri meg a melót, legalábbis nem minden tárgynál.
2011. dec. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
első hozzászólónak igaza van. annyival egészíteném ki, hogy a pl nem 4 évig tanulsz valami (hanem pl.:2) akkor abból is tehetsz előrehozottat és akkor 1el kevesebb tantárgyból kell majd éretségizned
2011. dec. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én előrehozottban tettem le a matekot, de előre tanultam a 12-est. Viszont nem 11 év végén tettem le, azért hogy abból ne kelljen osztályozót tenni, így most tettem le év elején, infó mellett, mind kettő jól sikerült. És úgy, hogy igazából nem tanultam rá semmit (érzék + mákom volt a szóbelin...), viszont nem ajánlom hogy a nyelven kívül mást megpróbálj, főleg úgy hogy a 0. miatt most az elsős anyagot tanulod...Hamarabb úgysem fogod befejezni a sulit. Viszont azt meg ne felejtsd el hogy az előrehozott arra is jó, hogy kockázat nélkül tudj emeltezni, ezt jó ha tudod. Pl én év végén megyek emelt infóra, és ha az nem sikerül jól, nem gáz mert írok egy kérvényt hogy a pl emelt 40%-os helyett a közép 96%-ot nézzék.

Egyszóval az előrehozás jó dolog! Csak neked a 3. éved után javaslom

2011. dec. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el a Wikipédián az érettségiről szóló szócikket, ott minden le van írva pontosan. Akár az összes tantárgyból is tehetsz előrehozottat óriási munkával, sok osztályozóvizsga árán és valószínűleg rosszabb eredménnyel, mint ha végigjárnád az iskolát, de akkor sem fogsz érettségi bizonyítványt kapni, amíg az iskolát el nem végezted, és be nem pecsételik a bizonyítványodba, hogy érettségi vizsgát tehetsz. (Kivéve, ha nálatok kézzel írják be.)
2011. dec. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!