Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes egyetemre járnia...

Érdemes egyetemre járnia olyannak, akinek biztosított a munkalehetőség?

Figyelt kérdés
Több olyan 20 év körüli ismerősöm van, akiknek az apja nagy családi vállalkozást vezet, ahol gyakorlatilag biztosított a munkalehetőség valamelyik vezető pozícióban. Jellemzően 2-es eredménnyel átcsusszantak az érettségin, majd valamennyiük egyetemre kezdett járni természetesen fizetős szakokra. Van értelme ennek szerintetek? Járnál egyetemre akkor, ha így is úgy is egy meghatározott pozícióban dolgoznál, amihez nincs szükség az egyetemen szerzett tudásra?
2011. dec. 13. 21:27
 1/4 A kérdező kommentje:
Hogy őszinte legyek, én a helyükben örülnék, hogy érettségi után végre dolgozhatok, és nem kell aggódnom azon, hogy munkanélküli leszek, ha nem szerzek szakmát/diplomát. Erre ők meg éveket lébecolnak el fizetős szakokon.
2011. dec. 13. 21:30
 2/4 anonim válasza:
100%
Szerintem nem az a kérdés, hogy értelme van-e, mert értelme mindig lesz annak, ha valaki diplomát szerez, hanem inkább az, hogy mennyire rontja ezzel a felsőoktatás színvonalát. Azt értem ezalatt, hogy ilyen teljesítménnyel is ott fogják tartani az egyetemen, mert az egyetemeknek szükségük van a szülők pénzére...
2011. dec. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor inkább valami okj
2017. febr. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vagy fősuli
2017. febr. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!