Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichológus, vagy szociális...

Pszichológus, vagy szociális munkás legyek? Melyikkel fogok tudni inkább elhelyezkedni külföldön?

Figyelt kérdés
Angliára gondolok elsősorban, az angol nagyon jól megy; szinte most folyékonyan, persze még így is rágyúrnék. Úgy érzem kellő elszántsággal még be is jutnék itt egyetemre (pszichológiára gondolok, a másik sima ügy). A kérdés az, hogy később mi lenne nekem jobb? Tapasztalatok??
2011. dec. 14. 19:45
 1/8 bánomisén ***** válasza:
Angliában szinte mindegy. Mondjuk pszichológusként magánpraxisod is lehet egy idő után, ez anyagilag talán jobban megéri.
2011. dec. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
úgy az is érdekelne, hogy a magyar diplomát ott mibe nézik
2011. dec. 14. 19:55
 3/8 anonim válasza:
41%
Azért ez a két szakma eléggé különböző. Tanulásban és munkavégzésben is. Azért egy pszichológus kultúrált,meleg helyiségben,jó órabérrel dolgozik,a szociális munkás meg járja az utcákat részeg hajléktalanokat keresve,netán a kisebbség "szemétdombjára" kell menni. Szóval gondold át! Én inkább pszichológus lennék.
2011. dec. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
tudom, hogy különbözik, de mindkettő közel állna hozzám, csak mégse akarok éhen halni később :)
2011. dec. 14. 20:19
 5/8 anonim ***** válasza:

ha mind2 közel áll hozzád, de mindenképp külföldre mennél, akkor válassz belátásod szerint, esetleg szerezd meg idővel mind2 diplomát. Külföldön sokkal megbecsültebbek a szociális munkások, kb. 3xosát megkapják az itthoni bérnek...

Egyébként szociális munkásként is tudsz maszekolni, csak ki kell találni, úgy, hogy jól kivitelezhető legyen....pl: el kell végezni egy mediátor szakirányú továbbképzést mellé, így már lehet nyitni saját irodát is, ahol jó pénzért mediálhatsz pl.: lehet vezetni ezzel családkonzultációkat, ami majdnem ugyanaz mint a családterápia.


A szociális munka és a pszichológia igazából attól függ ki milyen területen dolgozik, de sokszor nagyon lefedi egymást a kettő. Annyi, hogy szociális munkás nem folytathat terápiát, de aztán gyakorlatban sokszor úgy hozza az élet, hogy mégis, legfeljebb akkor se hívják így...


Ha a megélhetés nálad az első számú szempont, és mégis itthon maradnál, akkor azt mondom legyen a pszichológia, ha kimennél külföldre, akkor viszont teljesen mindegy...

2011. dec. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Wincho válasza:
100%

"a szociális munkás meg járja az utcákat részeg hajléktalanokat keresve,netán a kisebbség "szemétdombjára" kell menni."


miért kell így leírni a szociális munkát? igen,hajléktalanokkal is lehet dolggozni,de ezen kívül még jó pár helyen : iskola, családsegítő, gyermekjóléti központ és a többi... ha nem lennének a szociális munkások, akkor még rosszabb lenne a helyzet. Ez egy emberközpontú hivatás. Mi van, ha hirtelen veled is megtörténik,hogy nem lesz lakásod, munkád, kukáznod kell, akkor ki fog rajtad segíteni?

2011. dec. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Külföldön magyar szocmunkás diplomával ügyfél közelébe sem mehetsz, hozzá kell még letenni legalább egy felsőfokú képzést, hogy úgy funkcionálj, mintha itthon lennél.

A pszichológus azért jó, mert abban tényleg több a pénzkeresési lehetőség és ha az angollal sincs bajod, akkor akár annak is mehetsz, mert ugye ott elég nagy szükséged van az angol tudásodra.

Egyébként a szocmunkára bejutás nem egészen sima ügy, mert már ott is emelték a ponthatárokat.

Mindkét munka empátiát, toleranciát igényel és persze mindkettőben nagy a felelősség, és mindkét szakma érzelmileg meg tud terhelni. A szociális munkás képzésben is kapsz pszichó képzést, még szigorlatoznod is kell belőle, igaz nem leszel pszichológus. A pszichológus szakon meg azért nem csak a nagy lélekbúvárkodás megy, hanem bizony anatómia része is van pl. az agy működése stb. Mindkét szakmának meg van a nehézsége, de ha van rá pár éved,fel vagy készülve a hajnalokig nyúló tanulásra és elég erős idegrendszered akkor a pszichológiát válaszd.

2012. jan. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Én külföldön dolgozok (Ausztriában) szociális munkásként egy szép nagy, meleg irodában, nagyon érdekes munkát végezve. Annak idején még a Bárczin végeztem, általános szoc. munkás szakon, semmit nem kellett hozzá szereznem, két helyen is dolgoztam, mindenhol többen is próbálkoztak, mégis én kaptam meg a munkát. A fizetésem sokszorosa az otthoninak, nem félek attól, hogy nem lesz munkám. A barátnöm pszichopedagógusként Angliában dolgozik, neki is nagyon könnyü volt munkát szereznie. Ha érdekel a munka és jól beszéled a nyelvet tök mindegy, hogy honnan jöttél. (Söt... engem mindenki még jobban megbecsül, mert tudják, hogy milyen nehéz egy nyelvet jól megtanulni...) Sok sikert!
2012. okt. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!