Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni a spanyol nyelvet? Származhat-e előny a német tudásból.

Figyelt kérdés
2011. dec. 14. 23:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy kevés származhat, bár az angol hasznosabb ilyen szempontból. Végül is még mindig közelebb áll a német és a spanyol, mint a magyar és a spanyol. Egyébként az, hogy mennyi idő alatt tanulod meg, szorgalomtól és nyelvérzéktől függ.

Német nyelvet annyira nem ismerem, de ha jól tudom, ott nincsen annyi igeidő, viszont spanyolban rengeteg van (mint angolban és hasonlítanak is). Szóval ez egy nehéz rész lesz neked.

A kiejtés elég egyszerű a magyaroknak, az ibér spanyol egy kicsit nehezebb, de a dél-amerikaiban kb. nincs olyan hang amit ne tudnák elsőre majdnem helyesen kiejteni.

Néhány szó talán hasonlíthat németben és spanyolban, de ez szerintem elenyésző a spanyol-angol hasonlósághoz képest.

Na ezt most végig úgy írtam, hogy feltételeztem, hogy nem tudsz angolul (a kérdésedből ez derül ki).

Összegezve, német után angol és spanyol kb. ugyanolyan nehézségű lehet (angolban a kiejtés nehezebb, viszont spanyolban több igemód van), viszont hasznosságot nézve az angol viszi a pálmát, tehát inkább angolul tanulj meg előbb, utána a spanyol már gyerekjáték lesz. :)

2011. dec. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"mennyi ido alatt lehet megtanulni" - attol fugg, napi/heti hany oraban tanulod, napi/heti hany oraban gyakorolod, es, hogy milyen fejed van a nyelvekhez. Ha ki tudnal utazni a spanyolokhoz, vagy Mexikoba egy fel evre, akkor tobbet tanulnal a hat honap alatt, mint magyarorszagon egy gimnaziumi 4 evben (lasd a magyarok angol-tudasat, kezdik mar alsotagozatban, de gondot okoz a diplomanal a nyelvvizsga... tisztelet a kivetelnek) Tehat az idotenyezo szubjektiv, a korulmenyektol fugg.


"szarmazhat-e elony a nemet tudasbol" - mindenkeppen, mert a diakok-kollegak-baratok-mindenki korulottem azt allitja, hogy az ELSO nyelv megtanulasa nehezebb, mint a masodik/harmadik/tobbedik. Nekem is ez a velemenyem :) Szoval hajra, a masodik nyelv konnyebb lesz, mint az elso volt. :)

Amugy a spanyolt majdnem annyian beszelik, mint az angolt. Az angol a harmadik legtobb ember altal beszelt nyelv, a spanyol a negyedik. (a nemet valahol az elso 10-ben van, de hatul)

A spanyolrol tudnod kell, hogy ahogy az angol, ugy a spanyol is kulonbozik kicsit, szohasznalatban es kiejtesben, kicsit nyelvtanban is, a kulonbozo kontinenseken. Ahogy az angol kulonbozik az ausztraloknal a brit-angoltol es az amerikaitol is, ugyanugy a mexikoi spanyol is kicsit mas, mint az europai vagy a boliviai.

2011. dec. 15. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat, sokat segítetteket a döntésben.
2011. dec. 22. 14:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak annyi, hogy a németben meglévő e-i és hasonló igető-változások a spanyolban is léteznek.
2012. jan. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!