Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2012-es felvételi eljárás, ez...

2012-es felvételi eljárás, ez hogy van?

Figyelt kérdés

Nos, én májusban leérettségiztem, de nem vettek fel. Ezért maradtam az iskolámban ötöd éven. Októberben elmentem újraérettségizni, jól sikerült, az fogom beszámoltatni. Az októberi érettségi eljárás után pedig megítélték nekem a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt. Most ezt olvastam a tájékoztató könyvben, szerintetek kapok többletpontot?


Figyelem! A középfokú tanulmányok a 9. évfolyam tanévének első napjától az utolsó középiskolai évfolyam (az érettségi vizsgára bocsátás) tanévének utolsó napjáig, de legkésőbb az érettségi bizonyítvány megszerzésének napjáig (amennyiben a tanuló nem szerzi meg a végzés tanévében az érettségi bizonyítványt, úgy az utolsó középiskolai tanév utolsó napjáig) tartanak, így amennyiben az érettségi bizonyítvány megszerzését követően szakközépiskolában tanulói jogviszony keretében a jelentkező szakképzésben vett részt és erre az időszakra rendelkezik rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt megállapító jegyzői határozattal, úgy nem lesz jogosult a díjkedvezményre és a többletpontra!



Májusban ismét érettségizek, és valószínű azokat is beszámoltatom. Szerintetek?


2011. dec. 16. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Meg kell hogy kapd a plusz pontokat.
2011. dec. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Feketén fehéren leírja, hogy nem, nem kapod meg.

"így amennyiben az érettségi bizonyítvány megszerzését követően szakközépiskolában tanulói jogviszony keretében a jelentkező szakképzésben vett részt és erre az időszakra rendelkezik rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt megállapító jegyzői határozattal, úgy nem lesz jogosult a díjkedvezményre és a többletpontra! "

2011. dec. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
de később szerzem meg az érettségim egy részét.
2011. dec. 16. 19:09
 4/11 A kérdező kommentje:
ezt mennyire ellenőrzik amúgy?
2011. dec. 16. 19:11
 5/11 anonim ***** válasza:
De az érettségi BIZONYÍTVÁNYODAT már megkaptad, ha ezután érettségizel, csak papírt kapsz róla, nem még egy bizonyítványt.
2011. dec. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
próba cseresznye alapon ha beküldöm a HH-s papírt és nem fizetem be a kilencezret, lehet utólag bajom belőle?
2011. dec. 16. 21:17
 7/11 anonim ***** válasza:
Nézz utána. Gondolom vagy utólag kell befizetned, vagy törlik a jelentkezésed.
2011. dec. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyébként ennyire sok neked az a 9 ezer forint, Vagy miért akarsz trükközni?

Mert a jogszabály szerint nem vagy jogosult. Nyilván le fogják ellenőrizni a dolgot.

2011. dec. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem a 9 ezer forint a sok, hanem a 10 pontra van szükségem. És elég szomorú, hogy nem adják meg.
2011. dec. 16. 21:51
 10/11 A kérdező kommentje:
Tavaly 2 nyelvvizsgával és egy emelttel megkaptam volna a maximum 80 pluszpontot. Most ugyan ezekért 100-ból csak 90-et kapok.
2011. dec. 16. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!