Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jó matekosok. Hogy csináljátok...

Jó matekosok. Hogy csináljátok? De komolyan.

Figyelt kérdés
Én figyelek órán, a poén, hogy 4-es vagyok, de egyszerűenb az anyagot csak akkor tudom, amikor vesszük. Végzős vagyok és a matek érettségitől rettegek. Most mindennap nem tudom újra átnézni az összes szabályt. Szóval hogy műveljek magammal csodát, h 4-es legyen az érettségim?
2011. dec. 17. 23:07
 1/6 anonim ***** válasza:

4-est akkor is összeszedsz, ha innentől kezdve rá se nézel a matekra

vicc az egész, ráadásul fgv-táblát is lehet használni

2011. dec. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nagyon félsz keress egy tanárt aki gyakorol veled, én 3-4 es voltam mindig matekból és utolsó évben mentem külön tanárhoz gyakorolni mert voltak olyan leckék amikről fogalmam sem volt és be is csúszott pár rossz jegy is. De megérte mert 5 ös érettségim lett :)
2011. dec. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én sose tanultam matekra. Házit sem csináltam, mert órán mindig azt ellenőrizzük, és ha megcsináltam otthon, akkor halálra untam magam órán.

Az egyik tanárnál alig lettem 4-es, talán még 3-as is voltam belőle vmikor, aztán másik tanárnál 4-es és 5-ös közt billegtem. A szabályokat, definíciókat sose tudtam:D

Érettségin meg elővettem a józan paraszt eszemet meg a függvénytáblát és hibátlant írtam:DDD Persze szerencsém is volt, mert abban az évben pont olyan volt, amit tényleg meg lehetett írni gondolkodással:)


Szóval szerintem ez vmilyen szinten "adottság" (hirtelen nem jut eszembe jobb szó rá). Vki a matekban jó, vki a történelemben, vki a fizikában, vki a magyarban. Nekem is volt olyan tárgy, ami nagyon nehezen ment:)

De sok gyakorlással biztosan lehet rajta csiszolni.

Ha 4-es vagy belőle, akkor azért annyira nagy gond nem lehet szerintem. Ha érted a dolgokat és tudsz gondolkodni, akkor az érettségi is menni fog.

2011. dec. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát akkor egy PICIT megnyugodtam.Tanár lesz belőle szerintem:) Mindenféleképpen kell minél jobb érettségi.:) Köszönöm a válaszokat:)
2011. dec. 17. 23:36
 5/6 Vadmeggy ***** válasza:
5ösre megírni nem nagy cucc. Ha azt akarod, hogy felvegyenek valahova akkor legalább 90%os matekot kell írni. Ez már nagyobb kihívás, mert könnyen el lehet rontani a nagy feladatokat.
2011. dec. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ucsiha Madara ***** válasza:
100%
Én annyira szeretem a matematikát, hogy az életem szerves részévé vált. Neked is tudom ajánlani, hogy például lefekvés előtt gondolkodj a matekon, mélázz el rajta, próbálj magadtól találni összefüggéseket, logikusan. Velem már nem egyszer esett meg, hogy függvényekkel meg egyenletekkel álmodtam, meg olyan is volt, hogy hajnali fél négykor felriadtam, hogy rájöttem egy matekpélda megoldásáraXD. Meg olyat is lehet csinálni, hogy csak úgy spontán elovlasol 50 odlalt mondjuk a 11-12.es matekkönyvből, emésztgeted, elgondolkodsz rajta. Az a lényeg, hogy ne szabályokat magolj, mert az a legrosszabb, mait tehetsz, a matematika a logikán alapszik. Csak a definíciókat tanuld meg úgy ahogy vannak, mert azokból levezethető minden tétel stb. Tehát amit én tudok tanácsolni, hogy ne úgy tekints a matekra, mint valami mumusra, amit kötelező megtanulni, hanem mint egy kiváló dologra, ami egyben remek szórakozás is!
2011. dec. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!