Jár a pont érte?

Figyelt kérdés
Ha egy idegen nyelvből emelt szintű érettségit teszek úgy, hogy elérem a 60%-ot, illetve ugyanazon nyelven két tantárgyból érettségizem úgy, hogy 20% meglegyen akkor az egyenértékű egy felsőfokú nyelvvizsgával az adott nyelvből. Ezt be is írják a bizonyítványba. No, de akkor ez azt jelenti, hogy kapok érte 40 pontot is nyelvvizsga gyanánt? Ez érdekelne.
2011. dec. 27. 01:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem tudom, nekünk csak azt mesélték, hogy a felsőfokú nyelvvizsga és ugyanazon nyelvből emelt érettséginél csak az egyik plusz pontjai számítanak
2011. dec. 27. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szuper. Ezek szerint esélyem sincs a 90 pluszra az egyik helyre... :/
2011. dec. 27. 01:23
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, kétszer ugyanazért nem kaphatsz pluszpontot, de ha megvan a felsőfokod azért természetesen jár a 40 pont!
2011. dec. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50 pluszpontot fogsz kapni, ami az emelt érettségiért jár, ha eléred a 30%ot. A felsőfokot is megkapod,de azért már nem jár így a +40 pont. tehát a helyedben csinálnék másik nyelvből legalább egy középfokot (+28 pont) vagy másik emeltet is, újabb +50 pontért :)
2011. dec. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azért azt tegyük hozzá (utolsó válaszához), hogy csak akkor kap az emeltért plusz pontot ,ha az adott szakon, ahova felvételizni szeretne, felvételi tárgy. Viszont a felsőfokú nyelvvizsgáért mindenképpen járna.
2011. dec. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
sajnos idén kapsz 50 pontot és ennyi.. én is így vagyok,ami tavaly 2x ennyi pont lett volna.. szerintem elég felháborító,hiszen akinek van egy emelt nyelvvizsgája,kis ujjból kirázza az érettségit, még sem "díjazzák" azt,hogy jobban tud többinél.
2011. dec. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, kapsz érte. Én is kaptam, ugyanígy szereztem a felsőfokúmat.
2011. dec. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6-os válaszoló!

Miről beszélsz? Mi az, hogy emelt nyelvvizsga? Nem létezik ilyen, tudhatnád, ha már állítólag neked van. Felsőfokú nyelvvizsga és emelt szintű érettségi van, a kettő pedig nem ugyanaz. És eddig sem adtak mindkettőért pluszpontot, csak az egyikért.

2011. dec. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Gondoltam, hogy nem kapok érte pontot, megnyugodtam, hogy az osztálytársaim tudják rosszul.
2011. dec. 27. 23:54
 10/11 A kérdező kommentje:
4. Két különböző szakra megyek az egyikre meglesz a két emeltem, a másikra viszont csak egy. Egy angol középfokúm van, de a felsofokút inkább később tenném szóval maradok, annál, hogy olaszból középfokúzom egyet.
2011. dec. 28. 00:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!